Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.
Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Kardiovaskulární centrum

Patříme mezi 3 největší centra koronárních intervencí v ČR

  • Plánované výkony provádíme během jednoho dne
  • Využíváme telemedicínu, především u pacientů s defibrilátory
  • Dosahujeme vysoké úspěšnosti léčby s minimem komplikací
  • Máme stabilizovaný tým 25 lékařů
  • _______________________________________________________
  • AKTUÁLNĚ pro pacienty: 
  • od 27.4.2020 funguje Kardiocentrum opět v plném provozu
  • platí stávající termíny ambulantních kontrol
  • prosíme o trpělivost při četných telefonních hovorech (telefonní linky bývají opakovaně obsazené)

 

Světový den srdce 2020

Koloseum Liberec

Úterý
29 Září

Kontakt

Tel: +420 485 313 150
Fax: +420 485 312 026, 9
E-mail: kardiologie.liberec@nemlib.cz
HOT LINE AKUTNÍCH STAVŮ
+420 485 312 646
Jednotka intermediální péče
+420 485 312 638
Standardní lůžková stanice
+420 485 312 650
Neinvazivní kardiologie
+420 485 312 632
Budova B
Podlaží 6

Specializovaná kardiologická péče

Poskytujeme specializovanou kardiologickou a angiologickou péči pro více než půl milionu obyvatel. Disponujeme třemi moderně vybavenými sály pro intervenční léčbu a s výjimkou kardiochirurgických výkonů zajišťujeme celé kardiologické spektrum. Koronární intervence včetně léčby akutního infarktu myokardu provádí naše katetrizační laboratoř s provozem 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Dále provádíme katetrizační ablace srdečních arytmií a implantace kardiostimulátorů a defibrilátorů v objemech, které nás řadí k české špičce. Patříme k průkopníkům jednodenních katetrizačních výkonů: Po plánované srdeční katetrizaci včetně intervencí na věnčitých tepnách (angioplastiky) pacient nestráví na nemocničním lůžku ani jedinou noc.

V oblasti elektrofyziologie pracujeme dlouhodobě na výzkumu faktorů ovlivňujících výsledky srdeční resynchronizační léčby, která může významně prodloužit život nemocným s pokročilým srdečním selháním. Dalším naším dlouhodobým projektem je uplatňování telemedicíny v péči o pacienty s defibrilátory, která umožňuje prakticky kontinuální sledování stavu pacienta bez nutnosti návštěvy u lékaře. Výsledky této naší práce jsme opakovaně publikovali na mezinárodní úrovni.

Na 120 zaměstnanců Kardiovaskulárního centra zahrnuje stabilizovaný tým 25 lékařů, velkou pozornost věnujeme vzdělávání lékařů i sester: od roku 2003 jsme připravili úspěšně 16 lékařů ke kardiologické atestaci a 1 lékaře k angiologické atestaci. Přehled vědecko-výzkumné činnosti za rok 2019 ke shlédnutí ZDE.

„Technologický pokrok otevírá v kardiologii nové obzory a pohání ji rychle kupředu. Přístroje, léky, moderní stenty, katetry, telemedicínské sítě - to vše umíme využít, ale naším cílem není počet výkonů a novinek, je jím lidský rozměr medicíny. Nalézt pro každého pacienta to nejlepší řešení s ohledem na jeho individuální hodnoty a preference.“

MUDr. Rostislav Polášek

Náš tým

MUDr. Rostislav Polášek

přednosta kardiovaskulárního centra, primář kardiologie

Mgr. Iveta Pernerová

vrchní sestra kardiovaskulárního centra

Časté dotazy