Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)
Komplexní diagnostika a chirurgická léčba onemocnění tepen a žil
Provoz oddělení.
Provoz chirurgického oddělení se řídí aktuálními rozhodnutími krizového štábu KNL a.s.
Akutní ambulantní péče – 24 hod , bez omezení v rámci chirurgické ambulance.
Poradna cévní chirurgie a objednávání k operacím
Provoz poradny není omezený.
Objednávky do poradny probíhají na telefonním čísle 485312478. denně v čase od 7:30 – do 10:00 hod.
Kolektiv chirurgie
Tel: | +420 485 312 336 |
Poradna: | +420 485 312 478 |
Fax: | +420 485 312 466 |
E-mail: | alexandr.skaryd@nemlib.cz |
Cévní chirurgie zajišťuje plánované i akutní operace tepen a žil. Ve spolupráci s RDG oddělením a Kardiocentrem nabízíme komplexní diagnostiku a léčbu začínající přesným fyzikálním vyšetřením a zobrazením. V oblasti tepen je nejčastější problematikou ischemická choroba dolních končetin, kde provádíme miniinvazivní zprůchodnění, nebo přemostění (bypass) zúžených tepen. V oblasti chirurgie žil jsou řešeny nejčastěji varixy dolních končetin. Spolupracujeme s Traumacentrem na řešení poranění cév. Pacientům, pro které není miniinvazivní léčba vhodná, nabízíme spektrum zákroků vedoucích k obnovení funkce, zhojení defektu nebo záchraně končetiny před amputací. Tato léčba je vždy přizpůsobena každému jednotlivému pacientovi.
Pacientům jakéhokoliv věku dáváme šanci na odstranění obtíží, obnovení funkce a původního vzhledu končetin postižených chronickou žilní insuficiencí (křečovými žilami). Operace křečových žil provádíme šetrným způsobem a nabízíme také nadstandardní terapii metodou radiofrekvenční ablace.
Ve spolupráci s Anesteziologicko-resuscitačním oddělením se snažíme maximálně využívat svodnou a epidurální anestezii jako výrazně šetrnější alternativu celkové narkóze.
Pro oddělení hemodialýzy nabízíme komplexní přístup k diagnostice nutné k vytvoření cévních zkratů za účelem hemodialýzy ve spolupráci se specialisty z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.
„Lidský věk je formálně určen datem narození. Skutečné, biologické „stáří“ člověka se však často pozná podle stavu jeho cév. Tam, kde je to jen trochu možné, se naší prací snažíme přispět k tomu, aby pacienti „stárli“ co nejpomaleji.“
MUDr. Jan Marušiak CSc.
vedoucí lékař cévní chirurgie, 4. patro
staniční sestra cévní chirurgie, 4. patro