Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Vzhledem k aktuální situaci a nutnosti realizace opatření k zabránění šíření infekce COVID-19 platí v celé KNL, a.s. dočasný ZÁKAZ NÁVŠTĚV na všech odděleních v Liberci, Turnově i ve Frýdlantu.

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Více informací naleznete na našich sociálních sítích  instagramfacebook
Aktuální mapa stanovišť a vstupů do KNL   /podrobné info o vstupech do budov naleznete v textu u data 17. 3./

30. 3. 2020

Máme pro vás bezva zprávu, jako prodejci potravin máme otevřeno dle upravené otevírací doby. Vaše Bistro „Na Husovce“ (u hlavní vrátnice) je otevřené: Po–Pá 6.00–13.00 


Navigace Waze vás nyní dovede až k vašemu nejbližšímu místu odběrového testu na Covid-19. Každé odběrové místo obsahuje otevírací dobu, kde se nachází, kontaktní telefon a webový odkaz na stránky MZ, kde jsou uvedeny další podrobnosti. V případě potřeby vás mapa dovede i k nám, do KNL. Nezapomeňte ale, že k odběru i nadále potřebujete doporučení.


Děkujeme firmám Magna, Osapo a Malina Safety, které nám darovaly osobní ochranné pomůcky pro personál ARO a další zaměstnance „v první linii“. Naše poděkování dnes patří také firmě Prádelna Koudelka a syn za bezplatné vymandlování látek určených na roušky, které šijí naše laborantky a také chráněné dílně Sdružení TULIPAN za dodání roušek.

Děkujeme vám, že nám pomáháte, vážíme si toho!


26. 3. 2020

Slovan věnoval nemocnici 700 tisíc na nákup plicní ventilační jednotky. Hraje se o víc než o body do tabulky, říká obránce Hybš.
Mezi zaměstnanci a hráči fotbalového Slovanu proběhla v minulých dnech sbírka na pomoc liberecké nemocnici. Vybrat se podařilo sedm set tisíc korun a peníze budou použity na nákup plicní ventilační jednotky. „Teď se hraje o mnohem důležitější věci než o body do tabulky,“ říká levý bek Matěj Hybš.  /celý článek/

❤️ Děkujeme FC Slovan Liberec ❤️


25. 3. 2020

Provozní doba Lékárny a prodejny zdravotnických potřeb u budovy B je: Po–Pá 7.30–16.00 /12.00–12.30 technická přestávka na dezinfekci prostor/


❤️ Máme za sebou 2 týdny intenzivní práce v nouzovém režimu. Děkujeme všem našim zaměstnancům za maximální nasazení a za jejich skvělou práci. Lékařkám a lékařům, sestrám (i mužům), laborantkám a laborantům, asistentkám a asistentům, fyzioterapeutkám, ošetřovatelkám, sanitářkám a sanitářům, uklízečkám, všem z technického, stravovacího a provozního oddělení, pracovníkům z obchodního a ekonomického oddělení, všem z dopravy, všem studentkám a studentům. Také velké díky všem milým dobrovolníkům, kteří pracuji s námi nebo pro nás.❤️
DĚKUJEME ZA VAŠI POMOC
Management KNL, a.s.


24. 3. 2020

Moc děkujeme Prusa Research 3D printers, že nám darovali první část ochranných štítů pro porodnici, ARO a urgentní příjem! Pomáháte nám ochránit zdraví pracovníků v nemocnicích a tím i zdraví a životy našich pacientů. ❤️


Policie ČR v Liberci nám dnes předala 200 ks respirátorů FFP3, které podle slov jejich krajského ředitele “lépe upotřebí zdravotníci v první linii”. Hejtman LK Martin Půta vyzval občany, pokud mají doma nějaké respirátory, aby je donesli do nemocnice nebo na obecní či městské úřady, od kterých se dostanou zdravotníkům. Technický ředitel KNL Jan Rais připomněl, že při péči o pacienta s koronavirem je v případě těžkého průběhu potřeba až 15 respirátorů denně“. Zatím žádného takového nemáme a doufáme, že tomu tak bude co nejdéle…“


Naše zaměstnanecká ŠKOLKA KNofLík je stále V PROVOZU a my se budeme snažit udržet ji v tomto režimu co nejdéle, aby naše lékařky, zdravotní sestry i další zaměstnanci a pracovníci nemocnice mohli nadále pracovat. Máme připraveno i náhradní řešení pro případ, že by se MŠ uzavřely z nařízení vlády. A pro děti a rodiče, kteří nakonec zůstali doma, jsme tento týden rozjeli tzv. online školku. Více info na fcb


23. 3. 2020

Máme zde návod na ušití roušek pro naše zdravotníky tak, aby se dal do ní vložit nanofiltr :o) Děkujeme všem za pomoc!


Od dnešního dne platí upravená provozní doba v Lékárně KNL v Turnově, Po–Pá 8.00–15.00. Děkujeme Vám za pochopení.


Doporučení pro zdravotníky a další osoby v první linii ohledně psychologické pomoci při této složité životní situaci – letáček zde


20. 3. 2020

Na základě zkušeností uplynulých dní připomínáme, že do odběrového místa na Husově ulice se nechodí přes triážový stan. Nového odběrové místo – u hlavní vrátnice v bývalé lékárně (budova V) – bylo zřízeno pro klienty přicházející do nemocnice pouze na odběr krve. Otevírací doba je pondělí – pátek 6.30–14.00 hod.

Současné Centrální odběry OKB v 1. patře interních oborů mohou využít pouze pacienti jdoucí zároveň do některé z ambulancí v nemocnici.


19. 3. 2020

Upravujeme VÝZVU TÝKAJÍCÍ SE ŠITÝCH ROUŠEK
Dnes jsme se v šicí dílně nanovlákenných ústenek na Technická univerzita v Liberci dozvěděli, že je vhodné, aby všichni darující VŠILI z rubové strany ještě jednu vrstvu – KAPSIČKU, která bude přístupná z obou stran (bude tedy přišitá k vrchními a spodnímu okraji), v rozměru 15 x 20 cm, Do té budeme následně moci vkládat ušitý NANOFILTR.

První nanofiltry přivezeme již dnes a poputují přímo z dílny TUL na ARO a na infekční oddělení.

❤️ Moc vám děkujeme, že nám pomáháte ❤️


Možná jste si již všimli, že před nemocnicí v těchto dnech vyrůstá další stan. Jedná se o vojenský stan, který nám zapůjčila Armáda České republiky. V tomto stanu začne v nejbližší době fungovat předsunutý urgentní příjem pacientů s vážným podezřením na nový koronavirus. Ti zde budou testováni a setrvají zde až do potvrzení výsledků testů.


18. 3. 2020

Stacionární odběrové místo pro pacienty s podezřením na koronavirus

Krátce po poledni zprovoznila KNL ve svém areálu u bývalých autodílen na Husově ulici odběrové místo pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem. To bude k dispozici pouze pro pacienty, které k odběru určila Krajská hygienická stanice Libereckého kraje (KHS LK). Pacientovi, který přijede autem do stanu, odebere zdravotník ve speciálním ochranném obleku biologický vzorek k laboratornímu vyšetření a pacient poté odjede. Dochází tím k úspoře času a také minimalizaci případných rizik. 

Děkuji hasičskému záchrannému sboru LK za zapůjčení stanů, ve kterých odběry provádíme. A děkuji také všem kolegům, kteří v neuvěřitelně krátké době stanoviště vybudovali,“ řekl MUDr. Richard Lukáš, PhD., generální ředitel Krajské nemocnice Liberec a dodal: „Věřím, že společnými silami tuto nelehkou situaci zvládneme.“ /celá tisková zpráva zde/


Urologické oddělení KNL zavádí možnost komunikace lékaře s pacientem pomocí video hovoru, více info zde.
S platností od 16. 3. 2020 v souvislosti s epidemiologickými opatřeními bude gynekologicko-porodnické oddělení pracovat v omezeném režimu, více info zde.


POZOR, AKUTNÍ NEDOSTATEK ROUŠEK V KNL!

Roušky pro Krajskou nemocnici Liberec máme sice přislíbené, nyní se nám jich však akutně NEDOSTÁVÁ.
PROSÍME, pokud sami ROUŠKY šijete či doma nějaké přebytečné máte, budeme velmi rádi, když nám POMŮŽETE překlenout toto těžké období.
PŘINESTE nám – prosíme – vaše roušky (pokud máte i respirátory, můžete i ty), v čase 9:00 – 16:00 na ředitelství KNL ve Vzdušné ul. č. 6 – budova Q (bývalá VZP) do 2. patra (3. NP), sběrné místo bude vyznačeno šipkami. Prosíme vás, abyste je vložili do igelitové tašky a napsali dovnitř vaše jméno či e-mail, abychom vám mohli následně poděkovat.

Velmi si vážíme vaší pomoci! ❤️

Pokud byste měli další nabídku na možnou spolupráci stran dodávky roušek, kontaktujte prosím paní Veroniku Mrázkovou na veronika.mrazkova@nemlib.cz, tel.: 737 530 250


Firma KNORR-BREMSE Systémy pro užitková vozidla ČR, s.r.o. darovala KNL, a.s. finanční částku 50 tisíc Kč, použije se na vícenáklady spojené s šířením inferce COVID-19. Velice si toho vážíme a moc děkujeme! ❤️


17. 3. 2020

Vstup do nemocnic KNL

V návaznosti na usnesení Vlády České republiky, která vyhlásila pro území ČR z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázaním výskytu koronaviru na území České republiky nouzový stav, vydává se tento příkaz generálního ředitele KNL, a.s.

s platností od 16. 3. 2020 do odvolání se upravuje režim vstupu do prostor KNL, a.s. dle následujících pravidel:

KNL, a.s. – Nemocnice Liberec

Vstup do budov v areálu KNL je povolen POUZE PŘES JEDEN TRIÁŽOVÝ VSTUP (stan u interního urgentního příjmu u budovy B).

Každý pacient, který bude chtít vstupit do budovy v areálu KNL, projde přes triážový stan, kde mu bude proveden základní screening – měření tělesné teploty, odebrání anamnestických dat. Následně obdrží checklist, kterým se prokáže při vstupu do budovy a odevzdá na příslušném pracovišti, v případě návštěvy více pracovišť na posledním navštíveném. Pokud přechází pacient mezi vícero budovami NEMUSÍ znovu projít tirážovým stanem, checklist mu zůstává a odevzdá ho na posledním navštíveném pracovišti.

  • Povinnost vstupu pacientů přes triážový stan neplatí pro odloučené budovy I, K, T, U a budovu Dětské a adolescentní psychiatrie na Králově Háji, ve kterých jsou zřízena samostatná triážová místa.
  • Přes triážový stan MUSEJÍ vtupovat i veškeří externí dodavatelé, kteří vstupují do budov.
  • Přes triážový stan NEMUSÍ procházet rodičky s pravidelnými silnými kontrakcemi, pacientky s bolestni v jizvě po císařském řezu, pacientky s gynekologickým krvácením.
  • Pacientům, kteří jedou na pravidelnou kontrolu na onkologii sanitou, může být checklist zajištěn ve spolupráci s řidičem sanity (platí pro sanity KNL), je nicméně nutná domluva v triážovém stanu.
  • Je zřízeno nové ODBĚROVÉ MÍSTO OKB (centrální odběry dosud probíhaly jen v budově B), V BUDOVĚ LÉKÁRNY na Husově ulici (výdejna léků je uzavřená). Pacienti, kteří jdou na odběr do tohoto odběrového místa nebo do ústavní lékárny, NEMUSÍ procházet triážovým stanem. Odběrové místo na OKB dále funguje pro pacienty, kteří prošli triáží.
  • Zaměstnanci vstupují do budov KNL bez nutnosti triáže standardními vstupy a prokazují se kartičkou zaměstnance. Bez identifikační kartičky nebudou do budov vpuštěni!
  • JÍDELNA KNL bude pro veřejnost UZAVŘENA. V jídelně je omezený výběr jídel, obědy budou pouze na objednávku. Bufet u jídelny je otevřen jen pro zaměstnance a bistro na Husově ulici je otevřeno v omezeném režimu.
  • Jsou posíleny výdejní automaty na chlazenou stravu uvnitř areálu nemocnice. Nové přibudou v chirurgickém pavilonu v budově A.
  • Budovy R (zdr. technika), Q (ředitelství), V (technický provoz) a H mají vstup bez triáže a stejný režim jako doposud.

BEZ CHECHLISTU z TRIÁŽOVÉHO STANU NEBUDE PACIENT VPUŠTĚN DO BUDOV KNL, a.s. A NEBUDE OŠETŘEN!

KNL, a.s. – Nemocnice Turnov

Vstupy pro pacienty/dodavatele pouze přes hlavní vrátnici, kde je zřízena triáž pacientů. Vstup do ambulantního pavilonu TF (bývalé dětské) rovněž pouze s absolvováním triáže na hlavní vrátnici. Zaměstnanci se do budov v areálu KNL dostanou pouze čipovou kartou (vchody budov TD – ředitelství, TE – pavilon interna – oba vstupy). Zde je zrušeno automatické otevírání dveří a je nutné použít čipovou kartu 24 hodin denně. Prosím nenechávejte dveře zablokované v otevřeném stavu.

BEZ CHECHLISTU z TRIÁŽOVÉHO STANU NEBUDE PACIENT VPUŠTĚN DO BUDOV KNL, a.s. A NEBUDE OŠETŘEN!

 KNL, a.s. – Nemocnice Frýdlant

Do každé budovy zachován pouze jeden vstup. Vstupy pro pacienty/dodavatele vždy pouze přes triáž na budovách FA, FC, FG. Zaměstnancům umožněn vstup bez triáže.

BEZ CHECHLISTU z TRIÁŽOVÉHO STANU NEBUDE PACIENT VPUŠTĚN DO BUDOV KNL, a.s. A NEBUDE OŠETŘEN!


Zákaz neakutních výkonů

s platností od 17. 3. 2020 do odvolání se v KNL, a.s. pozastavuje poskytování neakutní ambulantní péče a provádění neakutních zdravotních výkonů v operačních oborech s výjimkou chirurgické onkologické péče.