Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Očkování v BUDOVĚ K – v ambulanci Infekčního oddělení KNL na Husově ulici.

Provozní doba: PONDĚLÍ a ÚTERÝ od 13:00 do 15:00

Před očkováním doporučujeme registraci na mzcr.cz nebo na bezplatných tel. infolinkách: 1221  (volejte Po–Pá 8–16 h). Rezervační systém je státní, nepožadujte tedy objednání či pomoc s rezervací u zaměstnanců KNL, nemají k systému administrátorská práva. Pokud přijdete bez objednání, dodržujte uvedené časy v pondělí a úterý, očkujeme i bez registrace. Pokud chcete jiný termín, můžete se obrátit na svého praktického lékaře nebo jiné očkovací místo.

 

Očkovací místo je na Infekčním oddělení KNL na Husově ulici (budova K)

K očkování si nezapomeňte s sebou vzít platný doklad totožnosti a kartičku pojištěnce. Připravte si seznam užívaných léků a popis případné alergické či jiné reakce po předchozích očkováních. Minimální doporučený odstup mezi neživými vakcínami je 14 dní. V případě akutní nemoci provázené horečkou očkování odložte.

 

Aktuální vakcína proti covid-19:

Nejnovější vakcína XBB.1.5 je odvozená z varianty omikron BA.2, je vhodná pro všechny lidi starší 5let, kteří nedostali booster (předchozí bivalentní tzv 4. dávku) v posledních 6 měsících. Pacienti v riziku (zejména hematoonkologičtí) by se měli přeočkovat před každou sezónou (efekt – ochrana vakcíny u rizikové populace se v čase snižuje).

 

Očkujeme:

Od 5 let a samoplátce.

 

Informace k certifikátům o očkování

Certifikáty o absolvování očkování jsou trvale k dispozici na portále https://ocko.uzis.cz, kde si je každý může stáhnout. Přihlásit se lze pomocí rodného čísla a čísla občanského průkazu, nebo příp. po  zadání telefonního čísla a e-mailové adresy (zadané při registraci / očkování) + data narození. Ověřovací PIN přijde vždy na telefonní číslo zadané při registraci k očkování.

Do zprávy je třeba uvést:

  • jméno a příjmení
  • číslo pojištěnce
  • telefonní číslo (na které má přijít ověřovací PIN pro přihlášení na ocko.uzis.cz)
  • datumy očkování

Bez těchto údajů nebude možné certifikát ověřit.

Upozorňujeme, že zaslat certifikát pro jednotlivé dávky není možné, pro tyto účely slouží očkovací průkaz, který si můžete stáhnout rovněž na uvedené adrese po přihlášení.

Více informací naleznete na https://crs.uzis.cz/