Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek: 
 • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
 • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
 • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
  podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní
 • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID​-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
 • děti do věku 12-ti let pouze se svolením ošetřujícího lékaře
 •  návštěva  2 osob je povolena max. na dobu 30 minut.

Po dobu návštěvy musí osoba použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Děti 2-15 let mohou použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, děti do 2 let nemusí mít ochranný prostředek žádný.

 

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Očkování probíhá v Očkovacím centru – v budově D Libereckého kraje 

 • Provozní doba očkovacího centra je Po–Ne 7.30 – 19.30, parkování doporučujeme v nedalekém OC Forum Liberec (90 minut zdarma). Před očkovacím centrem je pouze omezený počet míst pro ZTP a ZTP/P.
 • Na očkování se můžete registrovat (tuto variantu preferujeme) na mzcr.cz nebo na bezplatné tel. infolince: 1221. Nově od 2.8.2021 můžete přijít na očkování 16+ bez registrace (počítejte s případnou delší čekací dobou).
 • Nezapomeňte si s sebou vzít platný doklad totožnosti a kartičku pojištěnce.
 • Vstup je ze strany OC Forum či Domu kultury, po schodech, či výtahem.
 • Prosíme o dodržování bezpečných odstupů a nošení roušek či respirátorů.
 • Přicházejte pouze s nejnutnějším doprovodem (s očkovaným se může dostavit max. 1 osoba).
 • V očkovacím centru poskytujeme také očkování pro samoplátce – více info na https://registrace.mzcr.cz/samoplatci
 • We also offer vaccination for self-payers in this vaccination center – for more info see https://registrace.mzcr.cz/samoplatci

Očkování v nemocnici Turnov:

Očkuje se vakcínou Pfizer v 1. p budovy TA naproti interní ambulanci, vždy od úterý do pátku od 12.00 do 18.00 hodin. K 25. červnu se v turnovské nemocnici ukončuje očkování nových klientů, nadále pokračuje jen doočkováni klientů druhými dávkami.

Očkování v nemocnici Frýdlant:

Očkuje se vakcínou Pfizer ve spojovacím krčku mezi budovami FC a FD (naproti budově FG – gynekologie) vždy od pondělí do pátku v časech: Po+Út+Čt od 13.00 do 18.00, St+Pá od 13.00 do 17.00 hodin. K 25. červnu se ve frýdlantské nemocnici ukončuje očkování nových klientů, nadále pokračuje jen doočkováni klientů druhými dávkami.

Informace k certifikátům o očkování

Certifikáty o absolvování očkování už nejsou z kapacitních důvodů automaticky zasílány e-mailem, ale jsou trvale k dispozici na portále https://ocko.uzis.cz, kde si je každý může stáhnout. Přihlásit se lze pomocí rodného čísla a čísla občanského průkazu, nebo příp. po  zadání telefonního čísla a e-mailové adresy (zadané při registraci / očkování) + data narození. Ověřovací PIN přijde vždy na telefonní číslo zadané při registraci k očkování.
V případě, že se ani přesto nepodaří certifikát získat, a absolvovali jste vakcinaci v Očkovacím centru Liberec (U Jezu 642/2a) nebo v Krajské nemocnici Liberec, a.s. (vč. nemocnic v Turnově a ve Frýdlantě), můžete napsat na mail certifikaty.ockovani@nemlib.cz.
Tento e-mail slouží výhradně pro výše uvedená očkovací místa, do dat jiných očkovacích míst se nedostaneme. Vezměte tedy prosím na vědomí, že očkování z jiných očkovacích míst nejsme schopni ověřit.

Do zprávy je třeba uvést:
– jméno a příjmení
– číslo pojištěnce
– telefonní číslo 
(na které má přijít ověřovací PIN pro přihlášení na ocko.uzis.cz)
– datum aplikace 1. očkovací dávky
– datum aplikace 2. očkovací dávky

Bez těchto údajů nebude možné certifikát ověřit.

Požadavky budou zpracovávány postupně.

Více informací naleznete na https://crs.uzis.cz/