Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Pravidla pro návštěvy v KNL,a.s.

Vážené návštěvy našich pacientů v Krajské nemocnici Liberec. V rámci bezpečí a kvality poskytované péče našim pacientům prosíme o respektování doporučených pravidel při návštěvě pacienta v KNL,a.s.

https://www.nemlib.cz/covid-19/mimoradna-opatreni/

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Testování COVID-19

Dovolujeme si Vás upozornit, že objednací čas na testování je orientační a může docházet k určitým časovým prodlevám. Prosíme o dodržování objednaného času. Hodinu před odběrem, prosíme, nejíst, nepít, nekouřit, nepoužívat ústní vody, nežvýkat! Dodržujte rozestupy a ochranu úst. Výsledek testu bude zaslán písemně žadateli (lékaři) a formou SMS zprávy pacientovi.

Objednáním na test zájemce prohlašuje, že splňuje podmínky úhrady. Pokud pojišťovna zjistí porušení a tedy neuhradí testování, které Krajská nemocnice Liberec, a.s., (dále také KNL) realizovala, bude žadateli vystavena zpětně faktura. Faktura bude vystavena, jakmile se KNL o porušení podmínek úhrady dozví.

V případě neplnění testu pojišťovnou Vám bude zpětně účtována částka 853 Kč za PCR test.

 

Objednání je možné pouze přes webovou aplikaci:

 

Antigenní testy v současné době v KNL neprovádíme.

  • Liberec: Stacionární odběrové místo nemocnice (Husova ulice, za budovou K – infekční, kožní odd. – vjezd autem není umožněn), tel. 778 421 599 (Liberec 8-11 hodin)
  • Výsledek obdržíte do 48 hodin. Nepřijde-li Vám do 48 hodin, kontaktujte nás na email: covid-info@nemlib.cz (Po-Pá 8:00 -16:00)
  • Požadujete-li uvést číslo dokladu do formuláře o výsledku PCR – je nutné tuto skutečnost nahlásit předem u odběrového okénka.

Před testem je nutné doložit přihlášení ke zdravotnímu pojištění v ČR (modrá, žlutá nebo zelená kartička) a průkaz totožnosti.

!!!Prosíme o připravení dokladů před odběrem a prokázání na odběrovém místě!!!

Děti do 15 let věku musí být v doprovodu zákonného zástupce!

 

PCR testování

1) Informace pro indikované lékařem:

Lékař musí vystavit elektronickou žádanku, žadatel se zaregistruje v sekci:

  • PCR test Covid-19 – žádanka vydaná lékařem (vyplnění čísla žádanky není povinný údaj).

Pokud se po vytvoření rezervace rozhodnete z jakéhokoli důvodu podstoupit testování v jiném odběrovém místě, žádáme Vás o storno rezervace, aby termín mohl využít další zájemce o testování. Děkujeme.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

2) Informace pro hrazené testování z veřejného pojištění:

od 4.5.2022 došlo na základě rozhodnutí Poslanecké sněmovny o ukončení stavu pandemické pohotovosti dochází tím pádem k ukončení všech mimořádných opatření.

Tak jak již bylo avizováno, tj. od 5.5.2022 nebude možné provést odběr preventivního PCR testu hrazeného z v.z.p.!

———————————————————————————

3) Informace pro samoplátce:

Žadatel není indikován žádným lékařem, test potřebuje pro vlastní potřebu.

Podmínky testování:

Online objednání přes objednávkový formulář na webu KNL a online platba ve výši 853 Kč. Platba za odběr bude probíhat pouze on-line (platebním převodem, nebo platební kartou) maximálně do 30 minut od vytvoření rezervace (následně obdržíte mailem doklad o zaplacení); platba v hotovosti z epidemiologických důvodů není možná, hotovost nebude akceptována!

Výsledek testu bude žadateli (pacientovi) zaslán elektronicky na e-mail, kód pro otevření výsledku testu je zaslán přes sms (viz. poskytnuté údaje v rezervačním formuláři).

V případě, že neobdržíte mail s výsledkem testu (do 48 hod) či sms, napište žádost na mailovou adresu: covid-info@nemlib.cz

Výsledky jsou zpracovány ve třech jazycích (čeština, angličtina a ruština).

Podmínky stornování a vrácení platby na zrušený PCR test pro samoplátce:

– pro vrácení platby je nutné prvotně rezervaci stornovat

– storno rezervace je možné pouze odkazem na konci rezervačního mailu, který žadatel obdržel při vytvoření rezervace – “Potvrzení vytvoření rezervace” – na konci tohoto mailu je věta:

Stornovat tuto rezervaci můžete “ZDE” + datum a čas – jedná se o link, který po kliknutí na slovo “ZDE” Vás automaticky přesměruje do rezervačního systému, kde rezervaci stornujete.

Následně Vám přijde mail s potvrzením, že Vaše rezervace byla zrušena. Tento mail, prosíme, přepošlete s žádostí o vrácení platby a číslem účtu, na který chcete platbu vrátit, na mail: nemlib@nemlib.cz (částka bude ponížena o storno poplatek ve výši 200 Kč).

– storno rezervace je možné maximálně hodinu před termínem rezervace (poté není možné rezervaci stornovat a žádat o vrácení platby)

– v případě, že jste neobdrželi mail s potvrzením rezervace, a potřebujete rezervaci stornovat, volejte na tel. č.:

778 421 599 (Nemocnice Liberec 8 – 11 hodin)

Jinými způsoby nelze storno rezervace provést (např. zasláním mailu s žádostí o storno rezervace).

– U PCR testu není možné přeobjednání termínu (na jiný den, čas). 

 

Žadatel se zaregistruje v sekci:

  •  PCR test Covid-19 – samoplátce