Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu (přítomnost třetí osoby je povolena za podmínek uvedených zde) a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.
Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Mimořádná opatření nemocnic

S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

V souvislosti se zlepšující se epidemiologickou situací se nás dotazujete, zda může být u porodu přítomna “třetí osoba”. Dovolíme si tedy shrnout, za jakých podmínek je to nyní možné:

  • porod bude probíhat v samostatném porodním pokoji nebo boxu s vlastním sociálním zařízením,
  • třetí osoba nevstoupí v kontakt s ostatními rodičkami,
  • třetí osoba se před vstupem podrobí měření tělesné teploty a ta bude nižší než 37,0 °C,
  • třetí osoba nemá příznaky onemocnění COVID-19, není v karanténě a/nebo v izolaci,
  • třetí osoba má po dobu přítomnosti v porodnici ochranu dýchacích cest s filtrační účinnosti alespoň 94 %,
  • v případě, že třetí osoba nežije s rodičkou v jedné domácnosti, předloží potvrzení o PCR COVID testu ne starší než 48hod. nebo potvrzení o očkování / prodělané nemoci v předchozích 90ti dnech,
  • i nadále platí zákaz návštěv na oddělení šestinedělí, a to včetně nadstandardních pokojů,
  • je povolen doprovod (1 dospělá osoba) k ambulantnímu ultrazvukovému nebo genetickému vyšetření,
  • výjimku může udělit pouze vedoucí lékař nebo starší sloužící ve službě např. pro osoby u niž je doprovod další osoby nutný (např. překladatel, opatrovník, zákonný zástupce, partner při sdělování patologických výsledků vyšetření plodu, genetická konzultace apod.).

Všichni návštěvníci jsou povinni mít zakrytá ÚSTA A NOS*. Dezinfekce na ruce je připravena v ambulancích a ve všech vchodech do budov.

Návštěva nemocnic je určena primárně pro PACIENTY, případně jejich zákonné zástupce. Pro pacienta DOPORUČUJEME DOPROVOD POUZE JEDNÉ OSOBY!

Provoz našich Lékáren KNL může být omezen, sledujte info na webu nebo facebook, kde naleznete aktuální informace.

Bufet jídelny v budově J bude od 1. 12. 2020 otevřen PO-PÁ 7.00–14.00 v běžném provozu. Bistro na Husově ulici v Liberci i Bufet v Turnově zůstávají také v běžném provozu.

Prosím chraňte vaše i naše zdraví a respektujte nutná opatření.

Děkujeme vám za pochopení.


* Od 25. února 2021 je nutné zakrytí nosu a úst nanorouškou, respirátorem s účinností alespoň 95 %.