Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

DAROVÁNÍ PLAZMY PO PRODĚLANÉ INFEKCI KORONAVIREM (COVID-19)

Transfuzní oddělení KNL odebírá plazmu dárců po uzdravení z koronavirové infekce. Tato plazma může být použita k léčbě pacientů s onemocněním Covid 19. Díky zájmu a ochotě dárců krve i široké veřejnosti máme v tuto chvíli této plazmy dostatek, nicméně vzhledem k epidemiologické situaci  v odběrech stále pokračujeme.

Pokud máte zájem tuto plazmu darovat, kontaktujte nás nejlépe e-mailem na: transfuzni@nemlib.cz, případně na telefonu 800 100 091.

Ozveme se vám a postupně pozveme k odběru vzorku krve na zjištění množství protilátek proti koronaviru, případně na vyšetření krevní skupiny. Vhodné osoby s vysokou hladinou protilátek proti Covidu-19 následně (cca za 1–3 týdny podle kapacity laboratoře vyšetřující protilátky i kapacity transfuzního oddělení) vyzveme k vlastnímu odběru plazmy pro léčbu našich pacientů.


DARY

I vaše „drobná“ pomoc a „obyčejná“ lidská podpora se cení. Pokud nás chcete podpořit nějakým drobným darem, rádi jej uvítáme! Kontaktujte prosím našeho PR manažera Václava Řičáře, vaclav.ricar@nemlib.cz, tel.: +420 608 271 291


FINANČNÍ POMOC

Také oceníme vaši pomoc, pokud nám chcete přispět finanční částkou v souvislosti s COVID-19. Použijte prosím č. ú. 36631461/0100. Jako variabilní symbol prosím uveďte 6076.
V případě zájmu sepsání darovací smlouvy se prosím obraťte na naše právní oddělení: iveta.havrdova@nemlib.cz.

Vaší pomoci si opravdu vážíme! Děkujeme Vám!