V prostorách KNL se včera uskutečnila tisková konference týkající se Modernizace Krajské nemocnice Liberec a stavby Centra urgentní medicíny. Projekt pokračuje podle harmonogramu, začínají práce na dokumentaci pro územní rozhodnutí, předložený návrh stavby počítá s dodržením investičního limitu 955 mil. Kč.

Projekt modernizace nemocnice nicméně neznamená jen stavbu pavilonu Centra urgentní medicíny. „Vedení nemocnice si uvědomuje, že projekt a řízení změn lékařských procesů po dostavbě CUM je a bude stejně náročná práce jako samotná výstavba,“ řekl prof. Ing. Petr Moos, CSc., vedoucí projektového týmu modernizace KNL. „Připravujeme podklady pro optimalizaci, řízení změn a využití opuštěných prostor v budovách A a B tak, aby se v areálu KNL vytvořilo integrované prostředí s vysokým komfortem pro pacienty a příslušnou kvalitou prostor pro medicínu,“ dodal profesor Moos.

modernizace nemocnice