Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Ve středu 10. 10. se v KNL uskutečnila již XI. Liberecká konference nelékařských profesí, tentokrát za účasti herce Ondřeje Vetchého a experta na profesionální komunikaci a prevenci násilí ve zdravotnictví, Mgr. Jaroslava Pekary, Ph.D.

Od začátku konference bylo úplně “narváno”, účastníci konference byli nadšeni výběrem hostů, dobře se bavili a rozcházeli se až dlouho po oficiálním konci. Ostatně o hodinu déle – k velkém nadšení celého osazenstva – zůstal i hlavní „tahoun“ konference, Ondřej Vetchý, který ke konferenci poznamenal: „Akci liberecké nemocnice vnímám velmi pozitivně, protože prevence agrese, zejména v dnešní době, kdy bohužel stále stoupá, je nesmírně důležitá. Rád bych poděkoval za pozvání, velice mě těší, že jsem se mohl zúčastnit, strávil jsem tu velmi příjemné odpoledne. V dobrém mě překvapila atmosféra, která zde panovala, nalila mi doslova energii do žil.“

V prvním bloku konference vystoupil se svojí prezentací Bc. Jakub Kopecký s erudovanou přednáškou o zkušenostech s tematikou na úrazové ambulanci.
Ve druhém bloku pak všechny zúčastněné zaujal Mgr. Jaroslav Pekara, Ph.D, který je profesionální záchranář, vyučuje tematiku na Vysoké škole a přednáší i v zahraničí. Ten předvedl praktické ukázky, které “hrál” s kolegou záchranářem a vyzvanými sestrami z řad posluchačů. Vybrány byly opravdu skvěle a celý sál si je určitě zapamatoval.
Odpoledne pak patřilo herci Ondřeji Vetchému. Jeho přednáška na téma prevence agresivity, ale i pohledy na současnou celospolečenskou situaci politickou, společenskou, národnostní menšiny či migraci byly opravdu velmi zajímavé a zaslouženě sklidil ohlasy publika.

Poděkování za perfektní zajištění celé konference však samozřejmě patří také celému organizačnímu výboru, bez nějž by se podobná konference nemohla uskutečnit.