Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu (přítomnost třetí osoby je povolena za podmínek uvedených zde) a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.
Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Krajská nemocnice Liberec, a.s. vybojovala skvělé druhé místo v hned v prvním ročníku nové soutěže o Cenu Antonína Vejtasy. Na druhé příčce se umístila se svým projektem „Naše sestra“, což je v rámci celé České republiky ojedinělý systém nové ošetřovatelské dokumentace a nově nastaveného procesu ošetřovatelství.

„Děkuji skupině pro tvorbu dokumentace za dosavadní výbornou práci na aktualizaci naší dokumentace a samozřejmě celému ošetřovatelskému týmu za spolupráci při zavádění do praxe. Osobně jsem si ověřila, že s aktualizovanou dokumentací je ošetřovatelský tým spokojený a současný postup nastavil logičnost, jednoduchost a snížil administrativní zátěž sester. To bylo ostatně hlavním záměrem celé změny, a já jsem ráda, že se nám to podařilo. Každý krok k minimalizaci úkonů, jež primárně neznamenají bezprostřední fyzickou péči o pacienty, je pro personál krokem důležitým, který mu dokáže v praxi ulehčit,“ říká Mgr. Marie Fryaufová, ředitelka ošetřovatelské péče.

Organizátorem soutěže je Spojená akreditační komise a jejím cílem je zvyšovat motivaci poskytovatelů zdravotních služeb o oblast řízení kvality a bezpečí nezdravotnických procesů. Antonína Vejtasy byl dlouholetým spolupracovníkem SAK a neúnavný propagátor a nestor řízení kvality a bezpečí nezdravotnických procesů, realizovaných v rámci poskytování zdravotních služeb.