POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Dne 2. 6. 2020 jsme poprvé vyjeli s večeří pro pacienty z Liberce do Turnova. Poskytli jsme tím komfort druhého teplého jídla během dne dlouhodobě hospitalizovaným pacientům oddělení následné péče v Turnově. Teplou večeři budeme vozit do Turnova od úterý do pátku, ostatní dny se bude podávat večeře studená.

Pro tento projekt bylo potřeba vybavit stravovací provoz dvěma moderními, plně opláštěnými vozíky s aktivním ohřevem a kompletním vybavením v celkové hodnotě 550tis. Kč. bez DPH. Kapacita nového zařízení je dostatečná pro obě odd. následné péče v Turnově (51 tabletů).

Dále bylo nutné upravit logistiku dopravy a časy výdeje večeří i obědů v Turnově. Teplou večeři v ONP Turnov dostanou pacienti v 18h, přičemž se nám daří udržet požadovanou teplotu pokrmů a převoz tak odpovídá veškerým požadavkům hygieny a kvality.

Věříme, že dlouhodobě hospitalizovaní pacienti budou s teplou večeří 4x týdně spokojeni a že jsme tím zvýšili komfort jejich pobytu.