22. 6. – KNL s okamžitou platností ZAKAZUJE návštěvy ve všech svých nemocnicích (Liberec, Turnov, Frýdlant) kvůli vzniku nového ohniska COVID-19 na Liberecku. Otec u porodu může být poté, co projde triáží na oddělení (bude mu změřena teplota a vyplní dotazník). Děkujeme Vám za pochopení.

Dne 2. 6. 2020 jsme poprvé vyjeli s večeří pro pacienty z Liberce do Turnova. Poskytli jsme tím komfort druhého teplého jídla během dne dlouhodobě hospitalizovaným pacientům oddělení následné péče v Turnově. Teplou večeři budeme vozit do Turnova od úterý do pátku, ostatní dny se bude podávat večeře studená.

Pro tento projekt bylo potřeba vybavit stravovací provoz dvěma moderními, plně opláštěnými vozíky s aktivním ohřevem a kompletním vybavením v celkové hodnotě 550tis. Kč. bez DPH. Kapacita nového zařízení je dostatečná pro obě odd. následné péče v Turnově (51 tabletů).

Dále bylo nutné upravit logistiku dopravy a časy výdeje večeří i obědů v Turnově. Teplou večeři v ONP Turnov dostanou pacienti v 18h, přičemž se nám daří udržet požadovanou teplotu pokrmů a převoz tak odpovídá veškerým požadavkům hygieny a kvality.

Věříme, že dlouhodobě hospitalizovaní pacienti budou s teplou večeří 4x týdně spokojeni a že jsme tím zvýšili komfort jejich pobytu.