ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant):
Návštěvy na ONP jsou nyní povoleny. ! Návštěvy na ostatních oddělení jsou i nadále v OMEZENÉM REŽIMU.
Výjimky jsou povoleny po posouzení primářem oddělení.
Návštěvníci následně musí splnit podmínky pro návštěvu – musí mít po 2 dávkách očkování nebo PCR/AG test s písemným potvrzením, případně potvrzení o prodělaném onemocnění Covid v uplynulých 90 dnech.  Tyto návštěvy mohou probíhat od 14 hodin do 16 hodin, a to vždy pouze v počtu 1 osoby.
Chápeme, že jsou tato omezení těžká pro pacienty i jejich blízké, nicméně nadále prosíme o respektování nastavených pravidel. Stále je na místě opatrnost a ohleduplnost vůči personálu a pacientům.      Děkujeme za pochopení.

Od 1. září do 14. prosince probíhá charitativní projekt Amelie, z.s. „Sloni nosí štěstí“.

„Slon je starověký symbol štěstí – ne náhodou ho má mnoho z nás ve své blízkosti. Slon je také symbol síly – síly, kterou musí nemocní v boji s onkologickou nemocí vyvinout. Tyto myšlenky nás vedly k realizaci projektu a propojení veřejnosti s onkologicky nemocnými,“ říká Petra Kuntošová, koordinátorka Centra Amelie v Liberci. Slon je tím, co může přinést štěstí tomu, kdo si ho v rámci předvánočního charitativního prodeje u stánku Amelie zakoupí či tomu, komu slona jako dárek věnuje. Zároveň veškeré vybrané finance zpřístupní onkologicky nemocným a jejich blízkým bezplatné a komplexní služby v Centru Amelie v Liberci.

„Určitě má spousta z nás doma nějakého slona, na kterého jen zbytečně sedá prach. Pojďte se s námi zapojit do projektu a přineste svého nepotřebného chobotnatce do Centra Amelie či jiného sběrného místa v Liberci a okolí. Za každého keramického, dřevěného či plyšového slona, budeme jen rádi“, dodává Kuntošová.

Sběr slonů probíhá od 1. září do 8. prosince 2018 na následujících místech:
Centrum Amelie Liberec (KNL, a. s., budova U, 1. patro, vchod z ulice Jablonecká), úterý–čtvrtek 8:00–12:00

Krajská vědecká knihovna v Liberci (vstup do všeobecné knihovny)

Knihovna Vratislavice nad Nisou

Benefiční prodej slonů se uskuteční 12. prosince od 10.00–20.00 v Obchodním centru Forum Liberec.

Více informací tel.: 608 458 277, e-mail: liberec@amelie-zs.cz