Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID​-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • děti do věku 12-ti let pouze se svolením ošetřujícího lékaře
  •  návštěva  2 osob je povolena max. na dobu 30 minut.

Po dobu návštěvy musí osoba použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Děti 2-15 let mohou použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, děti do 2 let nemusí mít ochranný prostředek žádný.

Od 1. září do 14. prosince probíhá charitativní projekt Amelie, z.s. „Sloni nosí štěstí“.

„Slon je starověký symbol štěstí – ne náhodou ho má mnoho z nás ve své blízkosti. Slon je také symbol síly – síly, kterou musí nemocní v boji s onkologickou nemocí vyvinout. Tyto myšlenky nás vedly k realizaci projektu a propojení veřejnosti s onkologicky nemocnými,“ říká Petra Kuntošová, koordinátorka Centra Amelie v Liberci. Slon je tím, co může přinést štěstí tomu, kdo si ho v rámci předvánočního charitativního prodeje u stánku Amelie zakoupí či tomu, komu slona jako dárek věnuje. Zároveň veškeré vybrané finance zpřístupní onkologicky nemocným a jejich blízkým bezplatné a komplexní služby v Centru Amelie v Liberci.

„Určitě má spousta z nás doma nějakého slona, na kterého jen zbytečně sedá prach. Pojďte se s námi zapojit do projektu a přineste svého nepotřebného chobotnatce do Centra Amelie či jiného sběrného místa v Liberci a okolí. Za každého keramického, dřevěného či plyšového slona, budeme jen rádi“, dodává Kuntošová.

Sběr slonů probíhá od 1. září do 8. prosince 2018 na následujících místech:
Centrum Amelie Liberec (KNL, a. s., budova U, 1. patro, vchod z ulice Jablonecká), úterý–čtvrtek 8:00–12:00

Krajská vědecká knihovna v Liberci (vstup do všeobecné knihovny)

Knihovna Vratislavice nad Nisou

Benefiční prodej slonů se uskuteční 12. prosince od 10.00–20.00 v Obchodním centru Forum Liberec.

Více informací tel.: 608 458 277, e-mail: liberec@amelie-zs.cz