Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID​-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • děti do věku 12-ti let pouze se svolením ošetřujícího lékaře
  •  návštěva  2 osob je povolena max. na dobu 30 minut.

Po dobu návštěvy musí osoba použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Děti 2-15 let mohou použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, děti do 2 let nemusí mít ochranný prostředek žádný.

Vedení Krajské nemocnice Liberec, a.s. potvrzuje, že oficiálně a s veškerou vážností vyjednávalo o budoucnosti poskytování zdravotnické péče ve Frýdlantském výběžku s vedením města Frýdlant i dalšími zástupci veřejné správy. KNL jasně deklarovala, že je připravena po ukončení smluvního vztahu mezi EUC, resp. Nemocnicí Frýdlant s.r.o. a městem Frýdlant garantovat takový rozsah zdravotní péče, který bude skutečně bezpečný a bude v souladu s vysokými standardy kvality KNL, která byly v minulosti dvakrát akreditována ze strany SAK.

Své zapojení KNL podmiňovala spoluprací se Zdravotnickou záchrannou službou LK a také praktickými lékaři z regionu, s nimiž chtěla zajistit 24 hodinovou zdravotní péči, tzv. LSPP+.

Na této spolupráci se však nedohodla ani se ZZSLK, ani s praktickými lékaři z regionu.

KNL, a.s. se aktivně účastní diskuse o zajištění zdravotní péče ve Frýdlantu v rámci pracovní skupiny vytvořené na základě popudu starosty a místostarosty města Frýdlant Dana Ramzera, resp. Jiřího Stodůlky.

Vzhledem ke změněné situaci poté, co ZZSLK a praktičtí lékaři odmítli spolupráci na projektu LSPP+ je KNL připravena aktivně se účastnit na další činnosti pracovní skupiny, kterou tímto vyzývá k diskusi o přesném určením rozsahu a způsobu zajištění zdravotní péče ve Frýdlantské nemocnici, tedy zejména jejím personálním zajištění, garanci kvality péče a standardu bezpečnosti.

KNL vnímá pozitivně tlak frýdlantského místostarosty Jiřího Stodůlky k zajištění péče ve frýdlantském výběžku.  Pro Krajskou nemocnici Liberec, a.s. byl, je a vždy bude pacient na prvním místě. Proto se do rozhovorů zapojila a proto v případě žádosti o pomoc udělá maximum pro zajištění dostupnosti základní zdravotní péče pro tamní obyvatele.

MUDr. Richard Lukáš, PhD.
generální ředitel a předseda představenstva

MUDr. Luděk Nečesaný, MBA
náměstek pro řízení zdravotní péče