Vážení návštěvníci nemocnic v Liberci, Turnově, Frýdlantě. Návštěvy všech hospitalizovaných pacientů v KNL jsou nadále povoleny, avšak pouze s ochranou dýchacích cest (rouška nebo respirátor). Výjimkou je dětské oddělení a odd. dětské psychiatrie, kde ochrana dýchacích cest vyžadována není. Děkujeme, že tato opatření respektujete.

Přednosta Komplexního onkologického centra a primář Klinické onkologie KNL MUDr. Jiří Bartoš, MBA, spolu s vrchní sestrou Mgr. Danou Hrstkovou včera převzali od Ing. Veroniky Bartošové 70 ks „Balíčků naděje“, které podpoří v léčbě ženy s rakovinou prsu.

„Balíček naděje“ obsahuje brožuru o rakovině prsu, která odpovídá na 25 nejčastějších otázek, s nimiž se pacientky potýkají v průběhu léčby onemocnění. Autorem je neziskový spolek Nejsi na to sama, který „balíčky naděje“ zdarma distribuuje do Komplexních onkologických center po České republice. Dárková krabička, ve které nechybí ani symbolický dárek pro štěstí, je určena pro čerstvě diagnostikované pacientky.

„Nabídku brožurky pro nemocné s nádorem prsu “Neboj se zeptat” vítáme jako každou jinou aktivitu, která zlepší podmínky pro kontakt s našimi nemocnými. Snaha o co nejlepší komunikaci je nedílnou součástí naší každodenní práce,“ poznamenává k brožuře přednosta MUDr. Jiří Bartoš, MBA. Vrchní sestra Mgr. Dana Hrstková jej doplňuje: „Pacientky mívají nesčetné dotazy na ošetřující personál a tato publikace se může stát vyhledávanou pomůckou v kontinuální edukační činnosti.“

Brožura je zdarma ke stažení na: http://www.rakovinaprsu.cz/balicek-nadeje/