ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant):
Návštěvy na ONP jsou nyní povoleny. ! Návštěvy na ostatních oddělení jsou i nadále v OMEZENÉM REŽIMU.
Výjimky jsou povoleny po posouzení primářem oddělení.
Návštěvníci následně musí splnit podmínky pro návštěvu – musí mít po 2 dávkách očkování nebo PCR/AG test s písemným potvrzením, případně potvrzení o prodělaném onemocnění Covid v uplynulých 90 dnech.  Tyto návštěvy mohou probíhat od 14 hodin do 16 hodin, a to vždy pouze v počtu 1 osoby.
Chápeme, že jsou tato omezení těžká pro pacienty i jejich blízké, nicméně nadále prosíme o respektování nastavených pravidel. Stále je na místě opatrnost a ohleduplnost vůči personálu a pacientům.      Děkujeme za pochopení.

Přednosta Komplexního onkologického centra a primář Klinické onkologie KNL MUDr. Jiří Bartoš, MBA, spolu s vrchní sestrou Mgr. Danou Hrstkovou včera převzali od Ing. Veroniky Bartošové 70 ks „Balíčků naděje“, které podpoří v léčbě ženy s rakovinou prsu.

„Balíček naděje“ obsahuje brožuru o rakovině prsu, která odpovídá na 25 nejčastějších otázek, s nimiž se pacientky potýkají v průběhu léčby onemocnění. Autorem je neziskový spolek Nejsi na to sama, který „balíčky naděje“ zdarma distribuuje do Komplexních onkologických center po České republice. Dárková krabička, ve které nechybí ani symbolický dárek pro štěstí, je určena pro čerstvě diagnostikované pacientky.

„Nabídku brožurky pro nemocné s nádorem prsu “Neboj se zeptat” vítáme jako každou jinou aktivitu, která zlepší podmínky pro kontakt s našimi nemocnými. Snaha o co nejlepší komunikaci je nedílnou součástí naší každodenní práce,“ poznamenává k brožuře přednosta MUDr. Jiří Bartoš, MBA. Vrchní sestra Mgr. Dana Hrstková jej doplňuje: „Pacientky mívají nesčetné dotazy na ošetřující personál a tato publikace se může stát vyhledávanou pomůckou v kontinuální edukační činnosti.“

Brožura je zdarma ke stažení na: http://www.rakovinaprsu.cz/balicek-nadeje/