Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID​-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • děti do věku 12-ti let pouze se svolením ošetřujícího lékaře
  •  návštěva  2 osob je povolena max. na dobu 30 minut.

Po dobu návštěvy musí osoba použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Děti 2-15 let mohou použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, děti do 2 let nemusí mít ochranný prostředek žádný.

Stavba očkovacího centra na Krajském úřadě Libereckého kraje je dokončena, naše nemocnice ve spolupráci s LB krajem jen dolaďuje poslední detaily před pondělním otevřením.
  • Počínaje pondělím 22. 2. 2021 již budou VEŠKERÁ OČKOVÁNÍ VEŘEJNOSTI v Liberci probíhat ZDE
  • Provozní doba očkovacího centra je 7:30 – 19:30, parkování doporučujeme v nedalekém OC Forum Liberec (90 minut zdarma). Před očkovacím centrem je pouze omezený počet míst pro ZTP a ZTP/P.
  • Před očkováním je nutná registrace na registrace.mzcr.cz nebo na bezplatných tel. infolinkách: 1221 nebo 800 880 066
  • Vstup je ze strany OC Fórum či Domu kultury, po schodech, či VÝTAHEM.
  • Dostavte se – prosíme – nejdříve 5 minut před termínem očkování, zabráníte tím srocování lidí (pokud jste ještě neobdrželi termín očkování, do očkovacího centra – prosíme – nechoďte!)
  • Prosíme o dodržování bezpečných odstupů a nošení roušek či respirátorů.
  • Přicházejte pouze nejnutnějším doprovodem (s očkovaným se může dostavit max. 1 osoba).
  • Současná očkovací místa KNL na Husově a Jablonecké ulici budou od pondělí pro veřejnost uzavřena (budou zde očkováni pouze zaměstnanci KNL).

Očkování v nemocnici Turnov:
Očkování začne v úterý 2. 3. 2021 vakcínou Pfizer. Očkuje se v 1. p budovy TA naproti interní ambulanci, vždy od úterý do pátku. První 3 týdny to bude od 12.00 do 13.30. Od 23. 3. se časy mění na 12.00 do 15.00.

Očkování v nemocnici Frýdlant:
Očkování začne v pondělí 1. 3. 2021 vakcínou Pfizer. Očkuje se ve spojovacím krčku mezi budovami FC a FD (naproti budově FG – gynekologie) vždy od pondělí do tku. První 3 týdny od 13.00 do 15.00. Od 22. 3. v čase od 13.00 do 17.00.

Před očkováním je nutná registrace na registrace.mzcr.cz nebo na bezplatných tel. infolinkách: 1221 nebo 800 880 066.