Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Naše Urologické oddělení KNL od ledna disponuje novým špičkovým laserem. Nejmodernější přístroj v hodnotě bezmála 2,2 milionů korun (včetně DPH) nahradil dosavadní laser, který po deseti letech funkčnosti dosloužil.

▪️„Získali jsme nejnovější, velmi účinný 65watový model. Budeme s ním léčit pacienty s kaménky v ledvinách a močových cestách, kam laserové vlákno zavedeme pomocí velmi tenkého ohebného optického nástroje přes močovou trubici a jsme díky přístroji schopni dostat se až do nejmenších kalíšků v ledvinách. Další jeho využití je pro zničení drobných slizničních nádorů v dutém systému ledvin nebo v močovodech,“ říká MUDr. Jan Mečl, primář liberecké urologie.
„Za rok provedeme téměř 1400 výkonů, nový laser použijeme minimálně u 250 nemocných. Dobré ekonomické výsledky celé nemocnice nám umožňují mít k dispozici nejmodernější přístroje a zajistit pacientům kvalitní léčbu,“ dodává primář.

▪️Liberecká urologie má k dispozici kompletní vybavení pro šetrné mini invazivní zákroky, které vyžadují velmi krátký pobyt na lůžku a zrychlují dobu léčení a rekonvalescence. Počty pacientů s močovými konkrementy jsou stále velmi vysoké, což souvisí se stravovacími návyky a nedostatečným pitným režimem. Do ambulance se dostaví každý den minimálně dva nemocní s ledvinovou kolikou.

▪️Na Urologickém oddělení v KNL pracuje 8 zkušených lékařů, pro Liberecký kraj oddělení zajišťuje odbornou péči 24 hodin denně 7 dní v týdnu.