Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní

Návštěva musí mít po celou dobu nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95), u dětí od 3 do 15  let věku postačí chirurgická rouška.

Naše Urologické oddělení KNL od ledna disponuje novým špičkovým laserem. Nejmodernější přístroj v hodnotě bezmála 2,2 milionů korun (včetně DPH) nahradil dosavadní laser, který po deseti letech funkčnosti dosloužil.

▪️„Získali jsme nejnovější, velmi účinný 65watový model. Budeme s ním léčit pacienty s kaménky v ledvinách a močových cestách, kam laserové vlákno zavedeme pomocí velmi tenkého ohebného optického nástroje přes močovou trubici a jsme díky přístroji schopni dostat se až do nejmenších kalíšků v ledvinách. Další jeho využití je pro zničení drobných slizničních nádorů v dutém systému ledvin nebo v močovodech,“ říká MUDr. Jan Mečl, primář liberecké urologie.
„Za rok provedeme téměř 1400 výkonů, nový laser použijeme minimálně u 250 nemocných. Dobré ekonomické výsledky celé nemocnice nám umožňují mít k dispozici nejmodernější přístroje a zajistit pacientům kvalitní léčbu,“ dodává primář.

▪️Liberecká urologie má k dispozici kompletní vybavení pro šetrné mini invazivní zákroky, které vyžadují velmi krátký pobyt na lůžku a zrychlují dobu léčení a rekonvalescence. Počty pacientů s močovými konkrementy jsou stále velmi vysoké, což souvisí se stravovacími návyky a nedostatečným pitným režimem. Do ambulance se dostaví každý den minimálně dva nemocní s ledvinovou kolikou.

▪️Na Urologickém oddělení v KNL pracuje 8 zkušených lékařů, pro Liberecký kraj oddělení zajišťuje odbornou péči 24 hodin denně 7 dní v týdnu.