ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant):
Návštěvy na ONP jsou nyní povoleny. ! Návštěvy na ostatních oddělení jsou i nadále v OMEZENÉM REŽIMU.
Výjimky jsou povoleny po posouzení primářem oddělení.
Návštěvníci následně musí splnit podmínky pro návštěvu – musí mít po 2 dávkách očkování nebo PCR/AG test s písemným potvrzením, případně potvrzení o prodělaném onemocnění Covid v uplynulých 90 dnech.  Tyto návštěvy mohou probíhat od 14 hodin do 16 hodin, a to vždy pouze v počtu 1 osoby.
Chápeme, že jsou tato omezení těžká pro pacienty i jejich blízké, nicméně nadále prosíme o respektování nastavených pravidel. Stále je na místě opatrnost a ohleduplnost vůči personálu a pacientům.      Děkujeme za pochopení.

Od ledna tohoto roku funguje v KNL, a.s. nové Středisko podpůrné péče. Zahrnuje čtyři již fungující oblasti tak trochu jiné péče nejen o pacienty, ale i zaměstnance.

První oblastí je poskytování podpory – intervence pacientům a jejich blízkým v akutní stresové reakci a také personálu KNL v obdobných situacích – tzv. PEER péče, kterou má na starosti koordinátorka nového střediska, manažerka komunikace a psychosociální péče Mgr. Jolana Strnadová. V minulém roce poskytla téměř 200 prvotních intervencí.

Další oblastí je duchovní podpora pacientů za pomoci tří nemocničních kaplanů – Mgr. Filipa Susy, Ph.D., Mgr. Filipa Šimonovského a Mgr. Miroslava Kloze, kteří pravidelně dle potřeby navštěvují pacienty přímo na pokojích.

Důležitou částí psychické podpory při léčení může být i přítomnost osob „dobré mysli“, které pomáhají buď při volnočasových aktivitách, nebo i jen svojí přítomností u pacientů – tuto oblast zaštiťuje naše dobrovolnické centrum Dobromysl s koordinátorkou Václavou Fotrovou. V současnosti je v KNL evidováno 44 dobrovolníků, z toho 20 aktivních, kteří navštěvují pacienty na pěti oddělení KNL v Liberci i Turnově.

Poslední oblastí je tak trochu netradiční pomoc – protože jde o podporu zvířecí – a to našimi milými canisterapeuty Elwisem a Elzarou a také felinoterapeuty Bumbácem, Bambulkou a Jamesem Bondem v čele naší canisterapeutky Petry Konečné. Ti obslouží zhruba 10 pacientů denně na základě indikace.

Foto z tiskové konference dne 28. 1. 2020