ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant):
Návštěvy na ONP jsou nyní povoleny. ! Návštěvy na ostatních oddělení jsou i nadále v OMEZENÉM REŽIMU.
Výjimky jsou povoleny po posouzení primářem oddělení.
Návštěvníci následně musí splnit podmínky pro návštěvu – musí mít po 2 dávkách očkování nebo PCR/AG test s písemným potvrzením, případně potvrzení o prodělaném onemocnění Covid v uplynulých 90 dnech.  Tyto návštěvy mohou probíhat od 14 hodin do 16 hodin, a to vždy pouze v počtu 1 osoby.
Chápeme, že jsou tato omezení těžká pro pacienty i jejich blízké, nicméně nadále prosíme o respektování nastavených pravidel. Stále je na místě opatrnost a ohleduplnost vůči personálu a pacientům.      Děkujeme za pochopení.

V liberecké nemocnici v 7. patře pavilonu interny se můžete již několik roků potěšit malířskými díly amatérských umělců. Obrazy jsou vystavovány v Minigalerii na chodbě vedle ambulance neurochirurgie. Minigalerie vznikla jako jedna z aktivit dobrovolnického centra KNL Dobromysl a obrazy jsou měněny vždy v cyklu dvou měsíců díky Nadaci Preciosy, která je stálým patronem výstav. Obě společnosti se tak podílejí na výzdobě nejen zmíněné chodby – čekárny ambulance neurochirurgie, ale i dalších vybraných prostor nemocničních interiérů.

Od 3. ledna do 29. února 2020 vystavuje v Minigalerii svá díla výtvarnice Monika Brunettová, externí členka S-Art klubu. Monika Brunettová bydlí a pracuje v Liberci. Ráda se ve volném čase věnuje tvořivým činnostem – převážně výrobě keramiky a kresbě a malbě. V keramice ji zajímají alternativní možnosti vypalování keramiky, mezi které patří například výpal v pecích vytápěných dřevem. Jak to hodnotí sama umělkyně: „Výrobků se tak dotknou všechny živly – země, vzduch, voda i oheň a já se snažím, aby byly v harmonii“.

Kresbě a malbě se dlouhodobě věnuje za podpory předních akademických malířů Libereckého kraje, pod jejichž vedením měla a má i nadále možnost učit se a tvořit. Byla to především akad. malířka Eva Kubínová a nyní Mgr. Ilona Chválová a akad. malíř Jaroslav Švihla.

Monika Brunettová ráda pracuje v plenéru a snaží se zachytit přirozenou krásu svého okolí. Její obrazy vynikají jemností, něhou a prozrazují hlubokou lásku umělkyně k přírodě a rodnému kraji.