ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant):
Návštěvy na ONP jsou nyní povoleny. ! Návštěvy na ostatních oddělení jsou i nadále v OMEZENÉM REŽIMU.
Výjimky jsou povoleny po posouzení primářem oddělení.
Návštěvníci následně musí splnit podmínky pro návštěvu – musí mít po 2 dávkách očkování nebo PCR/AG test s písemným potvrzením, případně potvrzení o prodělaném onemocnění Covid v uplynulých 90 dnech.  Tyto návštěvy mohou probíhat od 14 hodin do 16 hodin, a to vždy pouze v počtu 1 osoby.
Chápeme, že jsou tato omezení těžká pro pacienty i jejich blízké, nicméně nadále prosíme o respektování nastavených pravidel. Stále je na místě opatrnost a ohleduplnost vůči personálu a pacientům.      Děkujeme za pochopení.

Studenti druhého ročníku liberecké zdrávky (SZŠ a VOŠZ) se ve včerejších odpoledních hodinách účastnili exkurze na oddělení neurologie KNL. Doslova na vlastní kůži si mohli vyzkoušet vyšetření na přístrojích ve specializovaných ambulancích EEG a EMG. Mezi sebou si vybrali figuranty, na kterých sestra provedla vyšetření s názorným odborným výkladem. EEG je metoda, která slouží ke sledování mozkových funkcí. Provádí se pomocí přístroje elektroencefalografu, který se skládá ze snímacích elektrod umístěných ve speciální EEG čepici, zesilovače a procesoru. EMG, nebo-li elektromyografie, je vyšetřovací metoda, která slouží ke zjištění funkčního stavu nervových kořenů, periferních nervů, nervosvalového přenosu a svalů. Vyšetření se provádí elektrickou stimulací periferních nervů.