POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Studenti druhého ročníku liberecké zdrávky (SZŠ a VOŠZ) se ve včerejších odpoledních hodinách účastnili exkurze na oddělení neurologie KNL. Doslova na vlastní kůži si mohli vyzkoušet vyšetření na přístrojích ve specializovaných ambulancích EEG a EMG. Mezi sebou si vybrali figuranty, na kterých sestra provedla vyšetření s názorným odborným výkladem. EEG je metoda, která slouží ke sledování mozkových funkcí. Provádí se pomocí přístroje elektroencefalografu, který se skládá ze snímacích elektrod umístěných ve speciální EEG čepici, zesilovače a procesoru. EMG, nebo-li elektromyografie, je vyšetřovací metoda, která slouží ke zjištění funkčního stavu nervových kořenů, periferních nervů, nervosvalového přenosu a svalů. Vyšetření se provádí elektrickou stimulací periferních nervů.