ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant):
Návštěvy na ONP jsou nyní povoleny. ! Návštěvy na ostatních oddělení jsou i nadále v OMEZENÉM REŽIMU.
Výjimky jsou povoleny po posouzení primářem oddělení.
Návštěvníci následně musí splnit podmínky pro návštěvu – musí mít po 2 dávkách očkování nebo PCR/AG test s písemným potvrzením, případně potvrzení o prodělaném onemocnění Covid v uplynulých 90 dnech.  Tyto návštěvy mohou probíhat od 14 hodin do 16 hodin, a to vždy pouze v počtu 1 osoby.
Chápeme, že jsou tato omezení těžká pro pacienty i jejich blízké, nicméně nadále prosíme o respektování nastavených pravidel. Stále je na místě opatrnost a ohleduplnost vůči personálu a pacientům.      Děkujeme za pochopení.

V sobotu 20. ledna dopoledne se v Bedřichově uskutečníl již 44. ročník oblíbených závodů zdravotníků v běhu na lyžích, Memoriál MUDr. Jiřího Chocholouška a Blanky Kottnauerové.

Celkem 70 závodníků soutěžilo při skvělých sněhových podmínkách. Závod dětských kategorií a závod štafet se odehrály na okruhu stadionu, dospělí pak vyjeli na pětikilometrovou trať v závodu klasickou technikou a druhým rokem i v kategorii skate. Ženy absolvovaly jeden okruh, muži pak pětikilometrové kolečko objeli dvakrát.

Nejrychlejší čas v souboji klasiků zajeli fyzioterapeutka Michaela Maděrová a stomatolog MUDr. Václav Fiala, v kategorii skate pak Zdeňka Heclová z onkologie liberecké nemocnice a ortoped MUDr. Martin Smetana. Vítězové dětských kategoriíí byli za potlesku celého stadionu vyhlášeni již po závodě, ale i ti co nevyhráli, si odnesli medaili a již tradičně zdravou svačinku od firmy Hamé, které patří velký dík organizátorů. Stejně tak i dalším společnostem, které závody podpořily, jako OK-Sport, ELEVEN, Liberecký kraj, Jizerské pekárny a management KNL. Věcnými dary pak účastníky obdarovaly společnosti Kavalierglass a.s., Víno Kamelot s.r.o., Hols a.s. a Crystalex a.s.

Dospělí se sešli k vyhlášení až ve večerních hodinách v restauraci Březová alej, kde za doprovodu kapely probírali své dojmy ze závodů do pozdních hodin. Organizátoři děkují závodníkům za účast a těší se na další ročníky.