Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

V sobotu 20. ledna dopoledne se v Bedřichově uskutečníl již 44. ročník oblíbených závodů zdravotníků v běhu na lyžích, Memoriál MUDr. Jiřího Chocholouška a Blanky Kottnauerové.

Celkem 70 závodníků soutěžilo při skvělých sněhových podmínkách. Závod dětských kategorií a závod štafet se odehrály na okruhu stadionu, dospělí pak vyjeli na pětikilometrovou trať v závodu klasickou technikou a druhým rokem i v kategorii skate. Ženy absolvovaly jeden okruh, muži pak pětikilometrové kolečko objeli dvakrát.

Nejrychlejší čas v souboji klasiků zajeli fyzioterapeutka Michaela Maděrová a stomatolog MUDr. Václav Fiala, v kategorii skate pak Zdeňka Heclová z onkologie liberecké nemocnice a ortoped MUDr. Martin Smetana. Vítězové dětských kategoriíí byli za potlesku celého stadionu vyhlášeni již po závodě, ale i ti co nevyhráli, si odnesli medaili a již tradičně zdravou svačinku od firmy Hamé, které patří velký dík organizátorů. Stejně tak i dalším společnostem, které závody podpořily, jako OK-Sport, ELEVEN, Liberecký kraj, Jizerské pekárny a management KNL. Věcnými dary pak účastníky obdarovaly společnosti Kavalierglass a.s., Víno Kamelot s.r.o., Hols a.s. a Crystalex a.s.

Dospělí se sešli k vyhlášení až ve večerních hodinách v restauraci Březová alej, kde za doprovodu kapely probírali své dojmy ze závodů do pozdních hodin. Organizátoři děkují závodníkům za účast a těší se na další ročníky.