Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID​-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • děti do věku 12-ti let pouze se svolením ošetřujícího lékaře
  •  návštěva  2 osob je povolena max. na dobu 30 minut.

Po dobu návštěvy musí osoba použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Děti 2-15 let mohou použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, děti do 2 let nemusí mít ochranný prostředek žádný.

V sobotu 20. ledna dopoledne se v Bedřichově uskutečníl již 44. ročník oblíbených závodů zdravotníků v běhu na lyžích, Memoriál MUDr. Jiřího Chocholouška a Blanky Kottnauerové.

Celkem 70 závodníků soutěžilo při skvělých sněhových podmínkách. Závod dětských kategorií a závod štafet se odehrály na okruhu stadionu, dospělí pak vyjeli na pětikilometrovou trať v závodu klasickou technikou a druhým rokem i v kategorii skate. Ženy absolvovaly jeden okruh, muži pak pětikilometrové kolečko objeli dvakrát.

Nejrychlejší čas v souboji klasiků zajeli fyzioterapeutka Michaela Maděrová a stomatolog MUDr. Václav Fiala, v kategorii skate pak Zdeňka Heclová z onkologie liberecké nemocnice a ortoped MUDr. Martin Smetana. Vítězové dětských kategoriíí byli za potlesku celého stadionu vyhlášeni již po závodě, ale i ti co nevyhráli, si odnesli medaili a již tradičně zdravou svačinku od firmy Hamé, které patří velký dík organizátorů. Stejně tak i dalším společnostem, které závody podpořily, jako OK-Sport, ELEVEN, Liberecký kraj, Jizerské pekárny a management KNL. Věcnými dary pak účastníky obdarovaly společnosti Kavalierglass a.s., Víno Kamelot s.r.o., Hols a.s. a Crystalex a.s.

Dospělí se sešli k vyhlášení až ve večerních hodinách v restauraci Březová alej, kde za doprovodu kapely probírali své dojmy ze závodů do pozdních hodin. Organizátoři děkují závodníkům za účast a těší se na další ročníky.