Vážení návštěvníci nemocnic v Liberci, Turnově, Frýdlantě. Návštěvy všech hospitalizovaných pacientů v KNL jsou nadále povoleny, avšak pouze s ochranou dýchacích cest (rouška nebo respirátor). Výjimkou je dětské oddělení a odd. dětské psychiatrie, kde ochrana dýchacích cest vyžadována není. Děkujeme, že tato opatření respektujete.

Ve včerejších odpoledních hodinách se uskutečnilo tradiční Křeslo pro hosta Jany Pokorné na oddělení následné péče. Příchod hostů způsobil pořádný rozruch, protože jimi tentokrát byly naše terapeutické hvězdy – leonberger Elwis King s fenkou Crystal Elzarou a nový kocouří terapeut Bumbác v doprovodu chovatelky a terapeutky KNL Petry Konečné. Ti třikrát týdně docházejí za pacienty na oddělení následné péče, dvakrát týdně na spinální jednotku a jednou týdně na psychiatrii.

Výsledky terapií jsou viditelné okamžitě. Ihned po spatření zvířete se zaznamenávají změny nálady přítomných, psi dokáží okamžitě potěšit a pozitivně naladit jak pacienty, tak i zaměstnance.