Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID​-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • děti do věku 12-ti let pouze se svolením ošetřujícího lékaře
  •  návštěva  2 osob je povolena max. na dobu 30 minut.

Po dobu návštěvy musí osoba použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Děti 2-15 let mohou použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, děti do 2 let nemusí mít ochranný prostředek žádný.

Dalším hostem, který usedl do „Křesla pro hosta“ organizátorky Jany Pokorné včera odpoledne na oddělení následné péče v Liberci, byla nová zaměstnankyně Krajské nemocnice Liberec, a.s. a zároveň jediná žena s hendikepem, která přeplavala letos v srpnu kanál La Manche, paní Markéta Pechová.
Ve 12 letech Markétě Pechové lékaři diagnostikovali zhoubný nádor nad kolenem. Když se zotavila po amputaci a roční chemoterapii, nemoc zaútočila znovu před nástupem na střední školu. Lékaři jí zjistili nádor na plicích a metastázy v břiše. Podstoupila operaci, kdy přišla o část pravé plíce a musela podstoupit transplantaci kostní dřeně. Po léčbě začala s atletikou – házela diskem, oštěpem a koulí. V 19 letech se stala vicemistryní Evropy v hodu oštěpem. Dnes patří mezi tři nejlepší dálkové plavkyně v Česku. S plaváním začala před dvaceti lety.
/info z ahaonline.cz/