ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant):
Návštěvy na ONP jsou nyní povoleny. ! Návštěvy na ostatních oddělení jsou i nadále v OMEZENÉM REŽIMU.
Výjimky jsou povoleny po posouzení primářem oddělení.
Návštěvníci následně musí splnit podmínky pro návštěvu – musí mít po 2 dávkách očkování nebo PCR/AG test s písemným potvrzením, případně potvrzení o prodělaném onemocnění Covid v uplynulých 90 dnech.  Tyto návštěvy mohou probíhat od 14 hodin do 16 hodin, a to vždy pouze v počtu 1 osoby.
Chápeme, že jsou tato omezení těžká pro pacienty i jejich blízké, nicméně nadále prosíme o respektování nastavených pravidel. Stále je na místě opatrnost a ohleduplnost vůči personálu a pacientům.      Děkujeme za pochopení.

Dalším hostem, který usedl do „Křesla pro hosta“ organizátorky Jany Pokorné včera odpoledne na oddělení následné péče v Liberci, byla nová zaměstnankyně Krajské nemocnice Liberec, a.s. a zároveň jediná žena s hendikepem, která přeplavala letos v srpnu kanál La Manche, paní Markéta Pechová.
Ve 12 letech Markétě Pechové lékaři diagnostikovali zhoubný nádor nad kolenem. Když se zotavila po amputaci a roční chemoterapii, nemoc zaútočila znovu před nástupem na střední školu. Lékaři jí zjistili nádor na plicích a metastázy v břiše. Podstoupila operaci, kdy přišla o část pravé plíce a musela podstoupit transplantaci kostní dřeně. Po léčbě začala s atletikou – házela diskem, oštěpem a koulí. V 19 letech se stala vicemistryní Evropy v hodu oštěpem. Dnes patří mezi tři nejlepší dálkové plavkyně v Česku. S plaváním začala před dvaceti lety.
/info z ahaonline.cz/