POZOR!!! S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid-19 vyhlašujeme s platností od soboty 19. 9. ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Dalším hostem, který usedl do „Křesla pro hosta“ organizátorky Jany Pokorné včera odpoledne na oddělení následné péče v Liberci, byla nová zaměstnankyně Krajské nemocnice Liberec, a.s. a zároveň jediná žena s hendikepem, která přeplavala letos v srpnu kanál La Manche, paní Markéta Pechová.
Ve 12 letech Markétě Pechové lékaři diagnostikovali zhoubný nádor nad kolenem. Když se zotavila po amputaci a roční chemoterapii, nemoc zaútočila znovu před nástupem na střední školu. Lékaři jí zjistili nádor na plicích a metastázy v břiše. Podstoupila operaci, kdy přišla o část pravé plíce a musela podstoupit transplantaci kostní dřeně. Po léčbě začala s atletikou – házela diskem, oštěpem a koulí. V 19 letech se stala vicemistryní Evropy v hodu oštěpem. Dnes patří mezi tři nejlepší dálkové plavkyně v Česku. S plaváním začala před dvaceti lety.
/info z ahaonline.cz/