Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID​-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • děti do věku 12-ti let pouze se svolením ošetřujícího lékaře
  •  návštěva  2 osob je povolena max. na dobu 30 minut.

Po dobu návštěvy musí osoba použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Děti 2-15 let mohou použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, děti do 2 let nemusí mít ochranný prostředek žádný.

Zde Vám přinášíme přehledný návod, jak projít registračním procesem pro očkování na Covid-19. Další informace se dozvíte na centrální telefonní lince 1221 nebo informační lince Libereckého kraje 800 880 066.
Průvodce Registrací A Rezervací Na Očkování Proti COVID

Vážení zájemci o vakcínu,

očkování proti Covid-19 je prováděno v ambulantním části přízemí budovy “K” (Infekce/Kožní, Krajská nemocnice Liberec, Husova ulice 641/43, Liberec).
Již  potvrzený termín nemusíte ověřovat a dostavte se k očkování.
S dalšími dotazy, požadavky na zrušení či změnu termínu volejte linku 1221.

Pokud se Vám ukazuje, že všechny termíny jsou obsazené, je to dáno faktem, že Liberecký kraj obdržel určitý počet vakcín a byla určena prioritní skupina k očkování, která je desetinásobná, než první dodávka vakcíny. Není tedy možné, abychom během prvního měsíce naočkovali všechny zájemce, ale jakmile to možné bude, termíny budou volnější.

Těšíme se na Vás. KNL

Očkování pro seniory 80+ platné od 15. ledna 2021:

Registrujte se prosím na bezplatných telefonních linkách:

tel.: 1221 (celostátní tel. linka)

tel.: 800 880 066 (nově zřízená informační telefonní linka Libereckého kraje)

Po-Pá 8–16 h

Můžete se registrovat i online na:

registrace.mzcr.cz

Více informací naleznete na www.kraj-lbc.cz