POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

I když není možné se scházet a společně tvořit, našli si členové S-Art klubu náhradní možnosti, jak se vídat. Téměř všichni jsou již připojeni na Skype a tak v rámci každotýdenních konferencí si mohou vzájemně ukazovat svá nově vytvořená výtvarná díla a navzájem si radit – ba co víc, dávat si nové úkoly.

V průběhu podzimu 2020 si členové S-Art klubu uvědomili, že výměna výtvarných děl v Minigalerii KNL nebude jednoduchá a že budou muset počkat, až bude pandemie  na ústupu. Hledali proto další možnosti. Jedna z členek klubu nabídla své obrázky jako dar pro čekárnu hematologie. Paní primářka za pomoci vrchní sestry a celého kolektivu vybrala  osm z nabízených obrazů. Nadace Preciosa se postarala o zarámování.

S-Art klub doufá, že i tato jeho činnost povede ke zpříjemnění pobytu pacientů.