22. 6. – KNL s okamžitou platností ZAKAZUJE návštěvy ve všech svých nemocnicích (Liberec, Turnov, Frýdlant) kvůli vzniku nového ohniska COVID-19 na Liberecku. Otec u porodu může být poté, co projde triáží na oddělení (bude mu změřena teplota a vyplní dotazník). Děkujeme Vám za pochopení.

Jako doplněk ke stávající diagnostice nově nabízíme vyšetření specifického IgE pomocí multiplexového testu ALEX. Tento test umožňuje simultánní stanovení specifického IgE proti velkému množství alergenových extraktů i molekulárních alergenů, čímž vytváří téměř kompletní senzibilizační obraz pacienta.

Výhodami testu jsou
– použití malého objemu vzorku
– eliminace IgE proti CCD („cross-reactive carbohydrate determinants“ – zkříženě reagující uhlovodíkové determinanty) ve vzorku pacienta
– odlišení vícenásobné senzibilizace od zkřížené reaktivity