POZOR!!! S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid-19 vyhlašujeme s platností od soboty 19. 9. ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Jako doplněk ke stávající diagnostice nově nabízíme vyšetření specifického IgE pomocí multiplexového testu ALEX. Tento test umožňuje simultánní stanovení specifického IgE proti velkému množství alergenových extraktů i molekulárních alergenů, čímž vytváří téměř kompletní senzibilizační obraz pacienta.

Výhodami testu jsou
– použití malého objemu vzorku
– eliminace IgE proti CCD (“cross-reactive carbohydrate determinants” – zkříženě reagující uhlovodíkové determinanty) ve vzorku pacienta
– odlišení vícenásobné senzibilizace od zkřížené reaktivity