ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant):
Návštěvy na ONP jsou nyní povoleny. ! Návštěvy na ostatních oddělení jsou i nadále v OMEZENÉM REŽIMU.
Výjimky jsou povoleny po posouzení primářem oddělení.
Návštěvníci následně musí splnit podmínky pro návštěvu – musí mít po 2 dávkách očkování nebo PCR/AG test s písemným potvrzením, případně potvrzení o prodělaném onemocnění Covid v uplynulých 90 dnech.  Tyto návštěvy mohou probíhat od 14 hodin do 16 hodin, a to vždy pouze v počtu 1 osoby.
Chápeme, že jsou tato omezení těžká pro pacienty i jejich blízké, nicméně nadále prosíme o respektování nastavených pravidel. Stále je na místě opatrnost a ohleduplnost vůči personálu a pacientům.      Děkujeme za pochopení.
Na oddělení ARO testujeme analyzátor Gene Expert pro analyzování vzorků pacientů s podezřením na nákazu Covid-19. Jeho výhodou je rychlost testování, které se používá u pacientů v těžkém stavu u kterých je podezření na nákazu koronavirem. Celkové výsledky jsou k dispozici do cca 50 minut, avšak už po 20 minutách je z tzv. náběhové křivky jasné, jestli se u pacienta nákaza potvrdí nebo ne. Cena přístroje začíná na půl milionu Kč a po vyhodnocení zkušeností zvážíme jeho pořízení pro potřeby oddělení ARO.