POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.
Na oddělení ARO testujeme analyzátor Gene Expert pro analyzování vzorků pacientů s podezřením na nákazu Covid-19. Jeho výhodou je rychlost testování, které se používá u pacientů v těžkém stavu u kterých je podezření na nákazu koronavirem. Celkové výsledky jsou k dispozici do cca 50 minut, avšak už po 20 minutách je z tzv. náběhové křivky jasné, jestli se u pacienta nákaza potvrdí nebo ne. Cena přístroje začíná na půl milionu Kč a po vyhodnocení zkušeností zvážíme jeho pořízení pro potřeby oddělení ARO.