POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Oddělení OKMI
Akreditovaná metoda Ne
Materiál

Punktát abscesu

Odběrová souprava

Zkumavka sterilní nebo stříkačka se zátkou

Režim Urgentní vzorek - Po tel. domluvě
Typ metody Měřená
Doba odezvy

výsledek v den doručení materiálu

Preanalytické podmínky

Při podezření na améby uchovávat do transportu nejlépe při teplotě 37°C a transportovat vzorek v termoboxu.
Při podezření na echinokoky teplota nehraje roli.
Doručit do 1 hodiny po odběru.

Uchování v laboratoři do uzavření vyšetření
Poznámka

Vhodné doplnit sérologickým průkazem.
Interference, možné zdroje variability:
Při podezření na améby je větší pravděpodobnost záchytu v poslední dávce aspirátu (ze stěny abscesu).

Výkony

Výkon Typ Body Cena