POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Oddělení OKMI
Akreditovaná metoda Ne
Materiál

Duodenální šťáva

Odběrová souprava Zkumavka sterilní
Režim Po tel. domluvě
Typ metody Měřená
Doba odezvy

výsledek v den doručení materiálu

Preanalytické podmínky

Při podezření na giardie uchovávat do transportu nejlépe při teplotě 37°C, transport v termoboxu, doručit do 2 hodin po odběru.
Při podezření na Strongyloides stercoralis uchovávat při teplotě 2-8°C, larvy vydrží živé i několik dní.

Uchování v laboratoři do uzavření vyšetření
Poznámka

Interference, možné zdroje variability:
Při negativním závěru vyšetření je vhodné doplnit parazitologické vyšetření stolice.
Objem vzorku:
2 – 5 ml
Vhodný odběr před i po provokaci síranem hořečnatým.

Výkony

Výkon Typ Body Cena