Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.
Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Informace

Oddělení OKB
Akreditovaná metoda Ne
Zkratka S_KRYO
Materiál Sérum
Krev srážlivá

Vzhledem k náročnosti DOPORUČUJEME odběr PACIENTA telefonicky OBJEDNAT na Centrálních odběrech v 1.patře pavilonu B (pavilon interních oborů) Krajské nemocnice Liberec, a.s. na č. 485 312 189.
Zde bude proveden odběr, transport i zpracování v souladu s přísnými požadavky na preanalytické podmínky.

Odběrová souprava Zkumavka pro srážlivou krev s gelem ( Vacutainer žlutý uzávěr)
Režim Rutina
Typ metody Měřená
Doba odezvy

7 dní

Preanalytické podmínky

Při požadavku na vyšetření kryoglobulinů si připravte termosku na vzorky, vložte do ní 1 až 2 gelové polštářky a vše předehřejte na 37°C v termostatu.  Pak odeberte: 1 zkumavku 5 ml Vacutainer s gelem (žlutá zátka). Zkumavku lehce promíchejte, vložte do předehřáté termosky s gelovými polštářky  a termosku těsně uzavřete. Na žádanku vyznačte čas odběru.

Termosku se vzorkem a žádanku doručte nejdéle do 30 min na příjem materiálu na Oddělení klinické biochemie (OKB) s upozorněním, že odebraný materiál je na stanovení kryoglobulinů a že nesmí přijít do chladu – zejména ne do chlazené centrifugy nebo do chladničky.

Přesné pokyny pro vyšetření kryoglobulinů v séru a pokyny k transportu vzorků naleznete ke stažení ZDE.

Uchování v laboratoři 3 dny
Stabilita při 20°C

7 dní

Stabilita při 4-8°C

nelze

Stabilita při -20°C

nelze

Kontakt

485 312 162 dokumentace, 485 312 500 laboratoř elektroforézy