POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Oddělení OKMI
Akreditovaná metoda Ne
Materiál Kmen z bakteriologické kultivace
Režim Rutina
Typ metody Měřená
Doba odezvy dílčí výsledek za 24 hod, základní 10 dnů
Preanalytické podmínky v den zjištění kmen předán k dourčení
Uchování v laboratoři do uzavření výsledku
Kontakt 48 531 2399
Poznámka U mikroskopicky pozitivní kvasinkové hemokultury můžeme zhotovit test klíčních hyf (je pozitivní u Candidy albicans) přímo z hemokultivační nádobky, předběžný výsledek je pak k dispozici do 3 hodin. Tentýž test lze provést u narostlého kmene kvasinky.