POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Oddělení PAT
Akreditovaná metoda Ne
Zkratka Giemsa
Materiál Punktáty
Aspiráty
Sputum
Bronchiální sekret

Nátěry z plic na podložním sklíčku
Odběrová souprava Zkumavka
Režim Rutina
Typ metody Měřená
Doba odezvy 3-4 pracovní dny
Preanalytické podmínky Nátěr na podložním sklíčku musí být zfixovaný. Materiál ve zkumavce musí být ihned po odběru dodán na oddělení patologie k vyšetření - hrozí autolýza.
Uchování v laboratoři 3-4 pracovní dny
Poznámka Další nezbytný výkon, který je součástí stanovení diagnózy - 87513 nebo87519 nebo 87525.

Výkony

Výkon Typ Body Cena