Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní

Návštěva musí mít po celou dobu nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95), u dětí od 3 do 15  let věku postačí chirurgická rouška.

Oddělení TO
Akreditovaná metoda Ne
Zkratka Anti HIV-1,2,HIV-1Ag
Materiál Krev srážlivá

Odběrová souprava Zkumavka pro srážlivou krev s gelem ( Vacutainer žlutý uzávěr)
Zkumavka pro srážlivou krev (Vacutainer CAT, červený uzávěr)
Režim Statim + Rutina
Typ metody Měřená
Doba odezvy

2-5 pracovních dnů, statim 6 hodin

Preanalytické podmínky

Do 6 hodin po odběru lze transportovat při teplotě do 25°C, jinak zkumavku uložit do chladničky při 2-8°C, vzorek nesmí zmrznout.
Dodat ke zpracování do laboratoře co nejdříve.

Poznámka

Nutný souhlas pacienta s vyšetřením (informovaný souhlas: zletilý, nezletilý)!  Výjimky: gravidita, porucha vědomí, fyzická osoba obviněná z trestného činu ohrožování pohlavní nemocí, fyzická osoba v nucené léčbě pro pohlavní nemoc – viz Laboratorní příručka TO.

Režim STATIM pouze pro vyšetření pro transplantační program

Výkony

Výkon Typ Body Cena