POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Oddělení TO
Akreditovaná metoda Ne
Zkratka Anti HIV-1,2,HIV-1Ag
Materiál Krev srážlivá

Odběrová souprava Zkumavka pro srážlivou krev s gelem ( Vacutainer žlutý uzávěr)
Zkumavka pro srážlivou krev (Vacutainer CAT, červený uzávěr)
Režim Statim + Rutina
Typ metody Měřená
Doba odezvy

2-5 pracovních dnů, statim 6 hodin

Preanalytické podmínky

Do 6 hodin po odběru lze transportovat při teplotě do 25°C, jinak zkumavku uložit do chladničky při 2-8°C, vzorek nesmí zmrznout.
Dodat ke zpracování do laboratoře co nejdříve.

Poznámka

Nutný souhlas pacienta s vyšetřením (informovaný souhlas: zletilý, nezletilý)!  Výjimky: gravidita, porucha vědomí, fyzická osoba obviněná z trestného činu ohrožování pohlavní nemocí, fyzická osoba v nucené léčbě pro pohlavní nemoc – viz Laboratorní příručka TO.

Režim STATIM pouze pro vyšetření pro transplantační program

Výkony

Výkon Typ Body Cena