Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID​-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • děti do věku 12-ti let pouze se svolením ošetřujícího lékaře
  •  návštěva  2 osob je povolena max. na dobu 30 minut.

Po dobu návštěvy musí osoba použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Děti 2-15 let mohou použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, děti do 2 let nemusí mít ochranný prostředek žádný.

Mezinárodní den srdce připadá na 29. září. Téměř po celý měsíc lze k tomuto významnému dni zhlédnout ve vstupním vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje zhlédnout putovní výstavu Robert Vano – Srdeční záležitosti. Na 13 velkoformátových fotografiích Robert Vano zachytil celkem 17 tváří a osudů lidí, kteří do toho, co dělají, dávají celé své srdce nebo se s nějakou kardiovaskulární chorobou léčí. Všichni srdcaři jsou z Liberce a okolí. Vernisáže se kromě autora a dalších hostí zúčastnili mezi jinými náměstci hejtmana Přemysl Sobotka a Petr Tulpa a radní Michal Kříž. „Výstava se z krajského úřadu přesune do Kolosea Liberec, pak do Nemocnice v Jablonci Nad Nisou a Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky,“ uvedla autorka projektu Martina Chaloupkova-Motshagen.

Část výstavy této výstavy, která je k vidění na KÚ Liberec právě až do 29. září, je věnována našemu libereckému Kardiocentru. To na ní také zapůjčilo exponáty a připravilo veškeré popisky a texty, které najdete ve vitrínách. Velké červené papírové srdce zase vyrobily děti z naší zaměstnanecké mateřské školky KNofLík.