POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Mezinárodní den srdce připadá na 29. září. Téměř po celý měsíc lze k tomuto významnému dni zhlédnout ve vstupním vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje zhlédnout putovní výstavu Robert Vano – Srdeční záležitosti. Na 13 velkoformátových fotografiích Robert Vano zachytil celkem 17 tváří a osudů lidí, kteří do toho, co dělají, dávají celé své srdce nebo se s nějakou kardiovaskulární chorobou léčí. Všichni srdcaři jsou z Liberce a okolí. Vernisáže se kromě autora a dalších hostí zúčastnili mezi jinými náměstci hejtmana Přemysl Sobotka a Petr Tulpa a radní Michal Kříž. „Výstava se z krajského úřadu přesune do Kolosea Liberec, pak do Nemocnice v Jablonci Nad Nisou a Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky,“ uvedla autorka projektu Martina Chaloupkova-Motshagen.

Část výstavy této výstavy, která je k vidění na KÚ Liberec právě až do 29. září, je věnována našemu libereckému Kardiocentru. To na ní také zapůjčilo exponáty a připravilo veškeré popisky a texty, které najdete ve vitrínách. Velké červené papírové srdce zase vyrobily děti z naší zaměstnanecké mateřské školky KNofLík.