Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID​-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • děti do věku 12-ti let pouze se svolením ošetřujícího lékaře
  •  návštěva  2 osob je povolena max. na dobu 30 minut.

Po dobu návštěvy musí osoba použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Děti 2-15 let mohou použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, děti do 2 let nemusí mít ochranný prostředek žádný.

V úterý 2. 9. probíhalo odpolední tvoření s pacienty na ONP s našim dobrovolnickým centrem Dobromysl. Dílniček se účastnili tři dámy a dva pánové, všichni velice dobře naladěni :o) Došlo i na kafíčko, smích, původní povolání, ale i zdobení sklenic ubrouskovou technikou a plnění vyšitých sáčků levandulí. Veškeré výrobky přítomní použijí jako dárky pro svoje blízké. Za paní Aničkou dorazil syn na návštěvu, počkal a byl rád, že aktivizace pacientů, úměrně jejich možnostem, na oddělení probíhá nejen pod dobrovolnickým centrem Dobromysl, ale i s terapeuty. Bylo fajn, když smích pacientů rušil ticho nemocničních chodeb.