Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Od 1. října do 30. listopadu probíhá sbírka vánočních ozdob a dekorací na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých. „Sbírkou se snažíme oslovit veřejnost k sounáležitosti s nemocnými a jejich rodinami a zároveň je informovat, že se v případě onkologické nemoci mají kam obrátit o pomoc.  Veškeré služby poskytujeme nemocným a jejich blízkým zdarma, což by nebylo možné bez podpory veřejnosti a projektů jako je tato vánoční sbírka. Za každý darovaný kus moc děkujeme.“  uvádí Mgr. Petra Kuntošová, koordinátorka Centra Amelie v Liberci.

Akce vyvrcholí 7.–9. prosince v obchodním centru FORUM, kde se uskuteční prodej získaných předmětů. U stánku Amelie lze darované předměty zakoupit za ceny nižší než je obvyklé. Kupující si tak mohou nejen za rozumnou cenu zútulnit domov, ale v čase předvánočním podpořit i nemocné s rakovinou. Výtěžek prodeje půjde na poskytování bezplatných psychosociálních služeb pro onkologicky nemocné a jejich blízké. Podpora onkologicky nemocných v sociální a psychické oblasti je nedílnou součástí péče o nemocné a má pozitivní vliv jak na zvýšení úspěšnosti léčby, tak i na návrat do běžného života po ní. „Aktivity v Amelii mi pomáhají jak fyzicky, tak duševně. Ale hlavně vím, že v tom nejsem sama. Naplňuje mě i setkávání s dalšími lidmi se stejným onemocněním a tudíž i získávání nových přátel.”, říká paní Helena, jedna z klientek Amelie v Liberci.

Získané peníze z prodeje nám pomohou s udržením služeb pro klienty. Například sociální poradenství či psychologická podpora jsou pro nemocné s rakovinou či jejich blízké důležitou součástí péče, kterou, vzhledem k přetíženosti zdravotnického personálu, není bohužel reálné získat v samotných zdravotnických zařízeních. Finance nám pomohou zajistit i různé aktivizační činnosti jako je například plavání či zdravotní cvičení“, dodává Kuntošová.

Sběrná místa pro ozdoby a dekorace:

Centrum Amelie Liberec – KNL, Husova 357/10(budova U, 1. patro), Liberec
Krajská vědecká knihovna v Liberci – Rumjancevova 1362/1, Liberec
Drogerie Jasmín – Masarykovo náměstí 280, Mnichovo Hradiště


Centrum Amelie je otevřeno dvakrát v týdnu, v úterý a čtvrtek od 9.00 do 12.00 v prostorách Krajské nemocnice Liberec (budova U, vchod z Jablonecké ul.) Onkologicky nemocní i jejich blízcí se mohou na pracovníky Centra obracet osobně, telefonicky na 608 458 277 či e-mailem na liberec@amelie-zs.cz. Více informací o organizaci a jejích aktivitách lze nalézt na www.amelie-zs.cz.