ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant):
Návštěvy na ONP jsou nyní povoleny. ! Návštěvy na ostatních oddělení jsou i nadále v OMEZENÉM REŽIMU.
Výjimky jsou povoleny po posouzení primářem oddělení.
Návštěvníci následně musí splnit podmínky pro návštěvu – musí mít po 2 dávkách očkování nebo PCR/AG test s písemným potvrzením, případně potvrzení o prodělaném onemocnění Covid v uplynulých 90 dnech.  Tyto návštěvy mohou probíhat od 14 hodin do 16 hodin, a to vždy pouze v počtu 1 osoby.
Chápeme, že jsou tato omezení těžká pro pacienty i jejich blízké, nicméně nadále prosíme o respektování nastavených pravidel. Stále je na místě opatrnost a ohleduplnost vůči personálu a pacientům.      Děkujeme za pochopení.

V letošním roce jsme v nemocnicích v Liberci a Turnově obnovili více než třetinu lůžkového fondu, a to konkrétně 36 %. Jednalo se o jednu z největších dodávek lůžek společnosti Linet v České republice, kdy bylo v nemocnicích Krajská nemocnice Liberec instalováno 409 nových lůžek a 444 pacientských stolků v celkové hodnotě 20 milionů korun.

„Lůžka jsme umístili napříč všemi odděleními v Krajské nemocnici Liberec – v Liberci i Turnově, například na spinální jednotku a oddělení následné péče. Vybaveno bylo také oční, ortopedie, plicní, onkologie, chirurgie, interní odd., pediatrie, porodnice, gynekologie nebo dialýza,“ uvedla Marie Fryaufová, ředitelka ošetřovatelské péče KNL.

„Lůžka pokrývají celé spektrum péče, od prostředí intenzivní péče s lůžky s laterálním náklonem a novinkou – aktivní antidekubitní matrací až po univerzální lůžka s bezkonkurenční poměrem výkon/cena,“ popsal klíčové produkty Filip Těšitel, regionální obchodní manažer LINETu. Lůžka byla dodána společně se stylovými a funkčními pacientskými stolky.

Pro KNL znamenala dodávka lůžek dodatečnou investici přes 6 milionů Kč do obnovy a posílení rozvodů elektřiny. „V pavilonech B a D jsme museli posílit a modernizovat elektroinstalaci,“ říká Ing. Jan Rais, MBA, technický ředitel KNL. „I poměrně jednoduchá obnova postelí dokazuje, jak důležité je průběžně modernizovat celou nemocnici, aby odpovídala moderním trendům ,“ dodal Jan Rais.

Nákup nových lůžek byl hrazený z dotačního programu Návazná péče, který vyhlásilo Centrum pro regionální rozvoj České republiky. IROP – Integrovaný regionální operační program ve výzvě “Zvýšení kvality návazné péče”.

foto luzka