Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

V letošním roce jsme v nemocnicích v Liberci a Turnově obnovili více než třetinu lůžkového fondu, a to konkrétně 36 %. Jednalo se o jednu z největších dodávek lůžek společnosti Linet v České republice, kdy bylo v nemocnicích Krajská nemocnice Liberec instalováno 409 nových lůžek a 444 pacientských stolků v celkové hodnotě 20 milionů korun.

„Lůžka jsme umístili napříč všemi odděleními v Krajské nemocnici Liberec – v Liberci i Turnově, například na spinální jednotku a oddělení následné péče. Vybaveno bylo také oční, ortopedie, plicní, onkologie, chirurgie, interní odd., pediatrie, porodnice, gynekologie nebo dialýza,“ uvedla Marie Fryaufová, ředitelka ošetřovatelské péče KNL.

„Lůžka pokrývají celé spektrum péče, od prostředí intenzivní péče s lůžky s laterálním náklonem a novinkou – aktivní antidekubitní matrací až po univerzální lůžka s bezkonkurenční poměrem výkon/cena,“ popsal klíčové produkty Filip Těšitel, regionální obchodní manažer LINETu. Lůžka byla dodána společně se stylovými a funkčními pacientskými stolky.

Pro KNL znamenala dodávka lůžek dodatečnou investici přes 6 milionů Kč do obnovy a posílení rozvodů elektřiny. „V pavilonech B a D jsme museli posílit a modernizovat elektroinstalaci,“ říká Ing. Jan Rais, MBA, technický ředitel KNL. „I poměrně jednoduchá obnova postelí dokazuje, jak důležité je průběžně modernizovat celou nemocnici, aby odpovídala moderním trendům ,“ dodal Jan Rais.

Nákup nových lůžek byl hrazený z dotačního programu Návazná péče, který vyhlásilo Centrum pro regionální rozvoj České republiky. IROP – Integrovaný regionální operační program ve výzvě “Zvýšení kvality návazné péče”.

foto luzka