Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID​-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • děti do věku 12-ti let pouze se svolením ošetřujícího lékaře
  •  návštěva  2 osob je povolena max. na dobu 30 minut.

Po dobu návštěvy musí osoba použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Děti 2-15 let mohou použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, děti do 2 let nemusí mít ochranný prostředek žádný.

V letošním roce jsme v nemocnicích v Liberci a Turnově obnovili více než třetinu lůžkového fondu, a to konkrétně 36 %. Jednalo se o jednu z největších dodávek lůžek společnosti Linet v České republice, kdy bylo v nemocnicích Krajská nemocnice Liberec instalováno 409 nových lůžek a 444 pacientských stolků v celkové hodnotě 20 milionů korun.

„Lůžka jsme umístili napříč všemi odděleními v Krajské nemocnici Liberec – v Liberci i Turnově, například na spinální jednotku a oddělení následné péče. Vybaveno bylo také oční, ortopedie, plicní, onkologie, chirurgie, interní odd., pediatrie, porodnice, gynekologie nebo dialýza,“ uvedla Marie Fryaufová, ředitelka ošetřovatelské péče KNL.

„Lůžka pokrývají celé spektrum péče, od prostředí intenzivní péče s lůžky s laterálním náklonem a novinkou – aktivní antidekubitní matrací až po univerzální lůžka s bezkonkurenční poměrem výkon/cena,“ popsal klíčové produkty Filip Těšitel, regionální obchodní manažer LINETu. Lůžka byla dodána společně se stylovými a funkčními pacientskými stolky.

Pro KNL znamenala dodávka lůžek dodatečnou investici přes 6 milionů Kč do obnovy a posílení rozvodů elektřiny. „V pavilonech B a D jsme museli posílit a modernizovat elektroinstalaci,“ říká Ing. Jan Rais, MBA, technický ředitel KNL. „I poměrně jednoduchá obnova postelí dokazuje, jak důležité je průběžně modernizovat celou nemocnici, aby odpovídala moderním trendům ,“ dodal Jan Rais.

Nákup nových lůžek byl hrazený z dotačního programu Návazná péče, který vyhlásilo Centrum pro regionální rozvoj České republiky. IROP – Integrovaný regionální operační program ve výzvě “Zvýšení kvality návazné péče”.

foto luzka