Pravidla pro návštěvy v KNL,a.s.

Vážené návštěvy našich pacientů v Krajské nemocnici Liberec. V rámci bezpečí a kvality poskytované péče našim pacientům prosíme o respektování doporučených pravidel při návštěvě pacienta v KNL,a.s.

V pátek 17. 12. 2018 byla v Liberci slavnostně uvedena do provozu nová angiolinka pro Centrum zobrazovacích metod.

Původní angiografická linka byla v provozu od roku 2008 a KNL na ní jako jediné pracoviště v Libereckém kraji zajišťovala každodenní 24 hodinovou dostupnost péče v plném rozsahu. Linka již tedy byla morálně i technicky zastaralá. Nová angiografická linka je od výrobce GE Healthcare a proti původní lince disponuje řadou nových a modernějších funkcionalit, především se snížila radiační zátěž pacientů i obsluhy. Systém disponuje nejmodernějšími technologiemi tzv. real-time navigace na základě 3D obrazů déle se zpřesnil a zkvalitnil celý intervenční proces. Pořizovací hodnota celého systému, dalšího příslušenství a stavebních úprav je necelých 16 mil. Kč. Pořízení celého systému vyjma stavebních úprav je hrazeno příspěvkem Krajského úřadu Libereckého kraje (15,4 mil.).