POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Od 1.1.2019 jsou bakteriologická vyšetření pro klienty laboratoří OKMI prováděna s využitím hmotnostního spektrometru MALDI TOF (Matrix Assisted Laser Desorption/ Ionization-Time of Flight)

Zásadním přínosem pro laboratorní diagnostiku je zrychlení a zpřesnění druhové identifikace bakteriálních mikroorganismů .

MUDr. Lenka Havlínová
OKMI- bakteriologie