Vážení návštěvníci nemocnic v Liberci, Turnově, Frýdlantě. Návštěvy všech hospitalizovaných pacientů v KNL jsou nadále povoleny, avšak pouze s ochranou dýchacích cest (rouška nebo respirátor). Výjimkou je dětské oddělení a odd. dětské psychiatrie, kde ochrana dýchacích cest vyžadována není. Děkujeme, že tato opatření respektujete.

Od 1.1.2019 jsou bakteriologická vyšetření pro klienty laboratoří OKMI prováděna s využitím hmotnostního spektrometru MALDI TOF (Matrix Assisted Laser Desorption/ Ionization-Time of Flight)

Zásadním přínosem pro laboratorní diagnostiku je zrychlení a zpřesnění druhové identifikace bakteriálních mikroorganismů .

MUDr. Lenka Havlínová
OKMI- bakteriologie