Nemocnice Turnov
485 311 111 Informační linka

Krajská nemocnice Liberec, a.s. se ocitla na absolutní špičce hodnocení mezi mladými lékaři. Vyplývá to z průběžných výsledků projektu Férové pracoviště, který si dal za cíl ukázat, že v českém zdravotnictví existují nemocnice, které mají dobré pracovní podmínky a snaží se, aby u nich byli nejen mladí lékaři spokojení. Na projektu pracuje Sekce mladých lékařů České lékařské komory, která chce vytvořit přehled pracovních podmínek co největšího počtu pracovišť v rámci celé České republiky. Kvalita a přístup se podle nich totiž zásadně liší a prvním krokem ke zlepšení situace zejména mladých lékařů je zvýšení jejich vzájemné informovanosti.

“Je to skvělá zpráva o naší nemocnici. Jsme moc rádi, že se mladým lékařům a lékařkám u nás líbí. Nezbytně potřebujeme, aby přišli další a další,” říká generální ředitel KNL MUDr. Richard Lukáš, Ph.D. “Kromě vědecké a odborné činnosti, o jejichž vysokou úroveň soustavně pečujeme, klademe velký důraz na firemní kulturu a na dobré mezilidské vztahy. Věřím, že díky tomu budeme i v budoucnu úspěšní při získávání nadějných absolventů medicíny i renomovaných odborníků,” dodal generální ředitel Lukáš.

“Je to dobrá zpráva především pro budoucnost liberecké nemocnice. Zájem lékařů o práci a perspektivu v naší nemocnici skýtá jistotu udržení a rozvoje moderní zdravotní péče, kterou poskytujeme,” řekl lékařský ředitel KNL prim. MUDr. Jaromír Hons, Ph.D. “Věřím, že i nadále bude náš propracovaný personální marketing lákat mladé perspektivní lékaře, kteří hledají možnost profesní seberealizace v prostředí špičkové medicíny,” dodal lékařský ředitel Hons.

Liberecká nemocnice se se získanými 77 % společně s Fakultní nemocnicí Ostrava zařadila mezi top nemocnice v kategorii Nejlepší zdravotnická zařízení a výrazně převyšuje průměr, který se pohybuje kolem 68 %.  Celkový počet hodnocených pracovišť dosáhl sedmi desítek zdravotnických zařízení z celé České republiky.  Známka „Férové pracoviště“ by se mohla podle vizí autorů projektu stát vodítkem k tomu, kam by jejich profesní dráha mohla směřovat. Každé hodnocené pracoviště získává na základě odpovědí na 18 otázek bodové hodnocení, a pracoviště, která splní daná kritéria, budou známky označeny. Výsledky budou volně přístupné a hodnotící lékaři zůstanou v anonymitě. Hodnotit mohou na www.lkcr.cz/ferovepracoviste/

Graf s aktuálními výsledky najdete zde. www.lkcr.cz/ferovepracoviste/top-pracoviste