Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Nemocnice Turnov
485 311 111 Informační linka
Menu

Krajská nemocnice Liberec, a.s. se ocitla na absolutní špičce hodnocení mezi mladými lékaři. Vyplývá to z průběžných výsledků projektu Férové pracoviště, který si dal za cíl ukázat, že v českém zdravotnictví existují nemocnice, které mají dobré pracovní podmínky a snaží se, aby u nich byli nejen mladí lékaři spokojení. Na projektu pracuje Sekce mladých lékařů České lékařské komory, která chce vytvořit přehled pracovních podmínek co největšího počtu pracovišť v rámci celé České republiky. Kvalita a přístup se podle nich totiž zásadně liší a prvním krokem ke zlepšení situace zejména mladých lékařů je zvýšení jejich vzájemné informovanosti.

“Je to skvělá zpráva o naší nemocnici. Jsme moc rádi, že se mladým lékařům a lékařkám u nás líbí. Nezbytně potřebujeme, aby přišli další a další,” říká generální ředitel KNL MUDr. Richard Lukáš, Ph.D. “Kromě vědecké a odborné činnosti, o jejichž vysokou úroveň soustavně pečujeme, klademe velký důraz na firemní kulturu a na dobré mezilidské vztahy. Věřím, že díky tomu budeme i v budoucnu úspěšní při získávání nadějných absolventů medicíny i renomovaných odborníků,” dodal generální ředitel Lukáš.

“Je to dobrá zpráva především pro budoucnost liberecké nemocnice. Zájem lékařů o práci a perspektivu v naší nemocnici skýtá jistotu udržení a rozvoje moderní zdravotní péče, kterou poskytujeme,” řekl lékařský ředitel KNL prim. MUDr. Jaromír Hons, Ph.D. “Věřím, že i nadále bude náš propracovaný personální marketing lákat mladé perspektivní lékaře, kteří hledají možnost profesní seberealizace v prostředí špičkové medicíny,” dodal lékařský ředitel Hons.

Liberecká nemocnice se se získanými 77 % společně s Fakultní nemocnicí Ostrava zařadila mezi top nemocnice v kategorii Nejlepší zdravotnická zařízení a výrazně převyšuje průměr, který se pohybuje kolem 68 %.  Celkový počet hodnocených pracovišť dosáhl sedmi desítek zdravotnických zařízení z celé České republiky.  Známka „Férové pracoviště“ by se mohla podle vizí autorů projektu stát vodítkem k tomu, kam by jejich profesní dráha mohla směřovat. Každé hodnocené pracoviště získává na základě odpovědí na 18 otázek bodové hodnocení, a pracoviště, která splní daná kritéria, budou známky označeny. Výsledky budou volně přístupné a hodnotící lékaři zůstanou v anonymitě. Hodnotit mohou na www.lkcr.cz/ferovepracoviste/

Graf s aktuálními výsledky najdete zde. www.lkcr.cz/ferovepracoviste/top-pracoviste