ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant):
Návštěvy na ONP jsou nyní povoleny. ! Návštěvy na ostatních oddělení jsou i nadále v OMEZENÉM REŽIMU.
Výjimky jsou povoleny po posouzení primářem oddělení.
Návštěvníci následně musí splnit podmínky pro návštěvu – musí mít po 2 dávkách očkování nebo PCR/AG test s písemným potvrzením, případně potvrzení o prodělaném onemocnění Covid v uplynulých 90 dnech.  Tyto návštěvy mohou probíhat od 14 hodin do 16 hodin, a to vždy pouze v počtu 1 osoby.
Chápeme, že jsou tato omezení těžká pro pacienty i jejich blízké, nicméně nadále prosíme o respektování nastavených pravidel. Stále je na místě opatrnost a ohleduplnost vůči personálu a pacientům.      Děkujeme za pochopení.

Generální ředitel KNL Richard Lukáš a předseda představenstva EUC Václav Vachta dne 30. 4. 2019 podepsali dohodu o převodu Nemocnice Frýdlant s.r.o. na Krajská nemocnice Liberec.

Zastupitelé Libereckého kraje a zastupitelé města Frýdlant valnou většinou schválili všechny kroky, které prodej podmiňují. Od 1. července tohoto roku tedy přebírá Nemocnici Frýdlant Krajská nemocnice Liberec.

Cena je stanovena na 8 640 000 Kč, což odpovídá zůstatkové hodnotě movitého majetku. Obě strany se také dohodly na budoucí spolupráci v rámci jednodenní chirurgie na lůžku a laboratorní diagnostiky. EUC bude do roku 2030 zajišťovat i provoz lékárny.

„Krajská nemocnice Liberec je na základě dohody připravena udělat maximum pro zajištění základní, bezpečné a dostupné zdravotní péče pro obyvatele Frýdlantského výběžku,“ uzavřel MUDr. Richard Lukáš, PhD., generální ředitel Krajské nemocnice Liberec, a.s.

„Zajištění rozsahu a kvality zdravotní péče je jedním z významných cílů Libereckého kraje. Frýdlantsko je dopravně nejhůř dostupná oblast kraje, kde žije více než 25 tisíc lidí a je tu vysoká nezaměstnanost. Je pro mě nemyslitelné, aby odtud lidé jezdili za veškerou zdravotní péčí až do Liberce. Proto Liberecký kraj finančně nákup frýdlantské nemocnice podpořil,“ uvedl hejtman Martin Půta.