ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant):
Návštěvy na ONP jsou nyní povoleny. ! Návštěvy na ostatních oddělení jsou i nadále v OMEZENÉM REŽIMU.
Výjimky jsou povoleny po posouzení primářem oddělení.
Návštěvníci následně musí splnit podmínky pro návštěvu – musí mít po 2 dávkách očkování nebo PCR/AG test s písemným potvrzením, případně potvrzení o prodělaném onemocnění Covid v uplynulých 90 dnech.  Tyto návštěvy mohou probíhat od 14 hodin do 16 hodin, a to vždy pouze v počtu 1 osoby.
Chápeme, že jsou tato omezení těžká pro pacienty i jejich blízké, nicméně nadále prosíme o respektování nastavených pravidel. Stále je na místě opatrnost a ohleduplnost vůči personálu a pacientům.      Děkujeme za pochopení.

V babyboxu v Turnově jsme včera nalezli a převzali v pořadí 179. „Hessovo děťátko“.
Sám zakladatel českých babyboxů, pan Ludvík Hess k této události na svém webu napsal: „Mobil mě upozornil na otevření turnovské bedýnky ve 13.24, za chvilku už jsem na displeji svého mobilního telefonu uviděl obrázek děťátka oblečeného do modré zimní kombinézy, růžové mikiny a bílé čepičky. Vlídný primář Jaroslav Frömel mě informoval, že děťátko je holčička, na první pohled zdravá, zřejmě narozená v nemocnici. Holčičku jsem pojmenoval Světlana po půvabné moderátorce České televize Světlaně Witowské, které jsem při nedávném rozhovoru v Události, komentáře slíbil, že další holčičku odloženou do babyboxu pojmenuji Světlana.“

Světlana je 179. děťátkem celkem, 17. letošním a prvním turnovským. „Mám velkou radost, že i náš babybox udělal svou službu při záchraně dětského života“, říká hlavní sestra Nemocnice Turnov Mgr. Eva Krejčí. „A hlavně jsem ráda, že ty škarohlídské poznámky, že babybox v Turnově je zbytečný, byly plané,“ dodala Krejčí.