Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Modernizace a obnova přístrojového vybavení Traumatologického centra KN Liberec

Modernizace a obnova přístrojového vybavení Traumatologického centra KN Liberec

reg. číslo CZ.1.06/3.2.01/01.00078

Aktuální stav realizace projektu:

1.3.2009 Zahájení projektu
16.9.2009 Tisková konference
4.11.2009 Závěrečná tisková konference
30.11.2009 Ukončení projektu

 

Základní popis projektu:

V rámci trauma programu se níže uvedená pracoviště Krajské nemocnice Liberec, a. s. dočkají celé řady špičkového technického vybavení.

Konkrétně se jedná o pracoviště urgentního příjmu, jehož specialisté budou v blízké budoucnosti využívat dekontaminační jednotku. Díky ní se během několika minut z klasické ambulance stane sterilní prostředí umožňující drobnou operativu. Zároveň budou na pracoviště urgentního příjmu dodána speciální transportní lehátka pro komfortní a rychlý přesun pacientů k dalším vyšetřením, na jiná pracoviště apod.

Modernizace se týká i operačních sálů, které zaznamenají změnu v podobě nového stolu s výměnnými, rtg-transparentními deskami a speciálním RTG přístrojem s C ramenem a možností 3D (trojrozměrnou) rekonstrukcí obrazu.

Na sálech dojde ke kompletní výměně vzduchotechniky a operačního světla, které bude mít ve výbavě digitální kameru sloužící k záznamům a poté i přenosům operačních výkonů v přímém přenosu na další pracoviště.

Chirurgové zahájí operativu s přístroji typu harmonický skalpel a ultrazvukový chirurgický aspirátor. V rámci trauma programu budou pořízeny laparoskopické věže pro endoskopickou operativu, a to v kompletní výbavě.

V rámci trauma programu bude novým monitorovacím systémem vybaveno oddělení ARO. Konkrétně se jedná o obměnu 6 lůžek s kompletní výbavou, tzn. jejich součástí budou aktivní, antidekubitární (zabraňující proleženinám u pacientů) matrace a monitory základních životních funkcí.

Šest kompletně přístrojově vybavených lůžek, včetně nových ventilátorů, získá i jednotka intenzivní péče chirurgie.