Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní

Návštěva musí mít po celou dobu nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95), u dětí od 3 do 15  let věku postačí chirurgická rouška.

Zlepšení zdravotní péče v regionu prostřednictvím modernizace přístrojového vybavení na GAS a DIL oddělení

reg. číslo CZ.1.12/2.2.00/09.00468

Aktuální stav realizace projektu:

1.9.2009  Zahájení realizace projektu
21.10.2009  Tisková konference
31.10.2009  Předpokládaný termín ukončení projektu

Dialýza

V rámci obměny přístrojů pro nefrologicko-dialyzační centrum bylo pořízeno 20 ks nových moderních dialyzačních přístrojů, vč. modulů pro měření průtoku krve cévním systémem a monitorů pro měření intravaskulárního objemu. Pro větší komfort pacientů byla dokoupena i dvě dialyzační křesla a celkem 8 nových polohovatelných lůžek.

Endoskopie

Pro potřeby gastroenterologického oddělení byly pořízeny dvě kompletně vybavené sestavy pro endoskopická vyšetření s možností zobrazení v nejvyšší kvalitě, včetně nového videoenteroskopu, videogastroskopu a videokolonoskopu.