Oddělení dlouhodobé ošetřovatelské péče Frýdlant

Lůžka a pokoje

standardních lůžek
sociálních lůžek

Oddělení dlouhodobé ošetřovatelské péče poskytuje péči dospělým pacientům po proběhlém akutním onemocnění, úrazu či operaci, jejichž stav je klinicky stabilizovaný, ale vyžaduje ještě doléčení a ošetřovatelskou péči tak, aby se mohli vrátit především do domácího prostředí. Oddělení se soustředí zejména na pacienty se ztrátou soběstačnosti, zhoršením mobility, poruchami výživy a hydratace, pacienty s chronickými ranami vyžadujícími pravidelnou ošetřovatelskou péči, kterou nelze zrealizovat v domácích podmínkách.

Oddělení spolupracuje s ambulancemi v rámci nemocnice i s ostatními zdravotními zařízeními v kraji a praktickými lékaři. Oddělení zajišťuje také konziliární služby pro další oddělení nemocnice.

Terénní ošetřovatelská péče

Ošetřovatelská služba je zajištěná specializovanými sestrami v terénu.
Kontakty: Lenka Červová tel. 702 147 387

Pobytová sociální služba

Lůžka pro tzv. sociální hospitalizaci v režimu sociální služby. Informujte se u sestry pro sociální službu Bc. Marie Čapuchové, tel. 482 369 369

Vybavení a personál
Oddělení disponuje na dvou stanicích celkem 45 lůžky dlouhodobé ošetřovatelské péče. Jedna stanice ošetřovatelských lůžek je umístěna v nové budově O (2. NP). Druhá stanice dlouhodobých ošetřovatelských lůžek je v historické budově N. Nabízíme ubytování v jednom nadstandardním pokoji s možností ubytování rodinného příslušníka. Pokoj je vybavený vlastním sociálním zařízením, ledničkou, TV a telefonem s možností připojení PC na veřejnou wifi síť (lze objednat na tel. 482 369 216). Možnosti obsazení tohoto pokoje závisí na obsazení ostatních lůžek.

Orientace na rodinu
Vítáme spolupráci s rodinou pacienta. Velmi se osvědčuje zapojení rodinných příslušníků při rehabilitaci pacientů, jejich ošetřování. Jsme nakloněni vzdělávání rodiny a konzultacím ohledně ošetřovatelských pravidel a dovedností, rehabilitace pacienta nebo zásad dietních opatření.

Sociální poradenství
Během pobytu na našem oddělení mohou pacienti i jejich rodinní příslušníci využít poradenství naší sociální pracovnice, která našim pacientům pomáhá ve výběru zařízení sociální péče, včetně přípravy potřebné dokumentace.

Kontakty:
Bc. Marie Čapuchová, tel. 482 369 369

Lékařské informace o pacientech
Konzultace s lékařem o zdravotním stavu pacientů: Preferujeme všední dny od 11.30 do 13.00 hodin, po domluvě možno kdykoli

Výukové pracoviště
Na našem oddělení probíhá praktická výuka studentů zdravotnické školy a učňů v oboru ošetřovatelství.

Kiwi Logo
Lenka Brožíková

pověřená náměstkyně oš. péče

Kiwi Logo
Veronika Pflegerová

staniční sestra anesteziologie

array(0) { }

Pokladna

Pokladna zajišťuje přebírání důchodů či jiných peněžitých částek klientů, vedení osobního účtu pacienta během jeho hospitalizace na našem oddělení, dle potřeb pacienta zajišťuje platbu složenek, inkasa apod.

Provozní doba pokladny

po-pá 8.00-12.30, 13.00-14.30