Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID​-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • děti do věku 12-ti let pouze se svolením ošetřujícího lékaře
  •  návštěva  2 osob je povolena max. na dobu 30 minut.

Po dobu návštěvy musí osoba použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Děti 2-15 let mohou použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, děti do 2 let nemusí mít ochranný prostředek žádný.

V úterý 2. 3. 2021 zahájilo provoz nové očkovací místo proti Covid-19 v nemocnici Turnov. Očkuje se v 1. patře budovy TA naproti interní ambulanci, vždy od úterý do pátku a to vakcínou Pfizer.

Provozní doba:

Do 19. 3.  Út–Pá   12.00–14.00
Od 23. 3.  Út–Pá   12.00–16.00

• Před očkováním je nutná registrace na registrace.mzcr.cz nebo na bezplatných tel. infolinkách: 1221 nebo 800 880 066 (volejte Po–Pá 8–16 h)
  • Nezapomeňte si s sebou vzít platný doklad totožnosti a kartičku pojištěnce.
  • Dostavte se – prosíme – co nejkratší dobu před termínem očkování, před termínem očkování, zabráníte tím srocování lidí (pokud jste ještě neobdrželi termín očkování, do očkovacího místa – prosíme – nechoďte!)
  • Prosíme o dodržování bezpečných odstupů a nošení roušek či respirátorů.
  • Přicházejte pouze s nejnutnějším doprovodem (s očkovaným se může dostavit max. 1 osoba).

Zde Vám přinášíme přehledný návod, jak projít registračním procesem pro očkování na Covid-19. Další informace se dozvíte na centrální telefonní lince 1221 nebo informační lince Libereckého kraje 800 880 066 (volejte Po–Pá 8–16 h).
Průvodce Registrací A Rezervací Na Očkování Proti COVID