Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek: 
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní

Návštěva musí mít po celou dobu nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95), u dětí od 3 do 15  let věku postačí chirurgická rouška.

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Informace pro pozůstalé – soudní lékařství

Na oddělení soudního lékařství jsou vykonávány zdravotní a soudní pitvy. Pitva je provedena zpravidla do dvou pracovních dnů od úmrtí. Druhý pracovní den po pitvě si tělo zemřelého odváží pohřební služba. Uložení těla v chladicím boxu na oddělení soudního lékařství je po dobu 48 hodin po pitvě zdarma, poté je účtováno úložné 400,- Kč za každý započatý den. V případě soudní pitvy je nutný souhlas státního zastupitelství s pohřbením těla, které do té doby nemůže být vydáno.

Informace o výsledku pitvy

Pokud byla provedena soudní pitva, oddělení soudního lékařství nepodává žádné informace o úmrtí. S veškerými dotazy se mohou pozůstalí obrátit na orgány činné v trestním řízení (PČR, státní zastupitelství, příp. soud).

V případě zdravotní pitvy se mohou pozůstalí (nejbližší příbuzní) o výsledcích informovat osobně, po předchozí telefonické domluvě (na tel. číslech +420 485 313 550, +420 485 313 551) nebo písemně. Odkaz na žádost o výsledek pitvy naleznete zde.

Adresa pro zaslání písemné žádosti o výsledku pitvy:

Krajská nemocnice Liberec, a. s.

Oddělení soudního lékařství

Husova 357/10

460 63 Liberec

Telefonicky neposkytujeme žádné informace týkající se příčiny smrti.

Sjednání pohřbu

Volba pohřební služby závisí výhradně na rozhodnutí pozůstalých. Oděv pro zemřelého mohou pozůstalí předat pohřební službě, stejně tak se na ni mohou obrátit s dalšími dotazy souvisejícími s obřadem. Pro objednání pohřbu je třeba pohřebnímu ústavu předložit občanský průkaz (rodný list) zemřelého a občanský průkaz toho, kdo zajišťuje pohřeb.

Oddělení soudního lékařství nevystavuje žádná potvrzení o úmrtí, ani úmrtní listy. Úmrtní list obdrží pozůstalí od příslušné matriky dle místa úmrtí.

Oddělení soudního lékařství není vybaveno místností pro vystavení těla zemřelého pozůstalým.