Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID​-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • děti do věku 12-ti let pouze se svolením ošetřujícího lékaře
  •  návštěva  2 osob je povolena max. na dobu 30 minut.

Po dobu návštěvy musí osoba použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Děti 2-15 let mohou použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, děti do 2 let nemusí mít ochranný prostředek žádný.

Informace pro pohřební službu – soudní lékařství

Informace pro pohřební služby

Těla zemřelých je možné přivážet 7 dní v týdnu 24 hodin denně. V pracovních dnech od 15:00 do 6:00 a o víkendech je vhodné před výjezdem volat sanitáře ve službě a informovat ho o příjezdu na tel. čísle 607 099 215.

1) Pokud se jedná o tělo ohledané lékařem ZZS Lk, NENÍ TŘEBA čekat na celou ZDRAVOTNICKOU  DOKUMENTACI. S tělem stačí přivézt List o prohlídce zemřelého (žluté barvy) – Část A – Provozovatel pohřební služby.

2) V případě ohledání obvodním lékařem, s tělem zemřelého je třeba dovézt KOMPLETNÍ ZDRAVOTNICKOU DOKUMENTACI.

3) ZZS Lk nedává pokyn k přivezení těla na naše oddělení. Těla zemřelých je k nám možné přivážet 7 dní v týdnu 24 hodin denně. Prosíme však o dovážení těl v co nejbližším možném čase, nejdéle následující pracovní den po úmrtí, a to mezi 7:00 – 8:00 hodinou ranní. Týká se zdravotních i soudních pitev.

V případě jakýchkoliv dotazů či nejasností jsme Vám k dispozici v kanceláři soudního lékařství ve všední dny od 7:00 do 15:30 na tel.: 485 313 550 nebo 485 313 551.