Přivolejme s jarem i naději je letos mottem Tulipánového měsíce, který v březnu již po jedenácté realizuje nezisková organizace Amelie, poskytující psychosociální pomoc dospělým onkologicky nemocným a jejich blízkým. Touto aktivitou chce upozornit veřejnost na nutnost podpory nemocných rakovinou a jejich rodin nejen v oblasti léčby, ale i v oblasti sociální a psychologické. Po celý březen budou onkologická pracoviště nemocnic v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě a Mladé Boleslavi či Mamocentrum v Liberci vyzdobená díly s motivem tulipánů, které pro Tulipánový měsíc vytvořily děti z 22 škol a školek.

Pro pacienty Komplexního onkologického centra liberecké nemocnice vyrobily děti i dospělí tulipány a přáníčka, kterými posílají nemocným vzkaz podpory a naděje. Cílem Tulipánového měsíce je i zvýšení informovanosti veřejnosti o onkologické nemoci a fungování Amelie v Liberci.

V březnu 2023 bude plno benefičních akcí, přednášek či workshopů.

Tulipanovy Mesic Liberec 2023 A4