Na základě jednání Krajské epidemiologické komise Libereckého kraje jsou od 15. 8. 2020 opět POVOLENY NÁVŠTĚVY ve všech nemocnicích KNL, a. s. – v Liberci, Turnově i ve Frýdlantě. Nadále platí povinné nošení roušek v nemocnicích a důkladná dezinfekce rukou.

Včerejší dozorčí rada Krajské nemocnice Liberec, a.s. na svém zasedání jednomyslně schválila prodloužení mandátu dosavadního předsedy představenstva a generálního ředitele MUDr. Richarda Lukáše, PhD.
„Těší mě,  že dozorčí rada takto jednoznačně vyjádřila MUDr. Lukášovi plnou důvěru a potvrdila spokojenost s tím, jak KNL pracuje a kam se vyvíjí. Přeji Richardu Lukášovi hodně úspěchů, soudržný tým a samozřejmě dobré zdraví“, řekla po hlasování Lena Mlejnková, předsedkyně dozorčí rady KNL.
Mandát na členství v představenstvu je na 3 roky a do pozice předsedy ještě bude muset být představenstvem zvolen.
„Děkuji za důvěru“, prohlásil bezprostředně po své volbě Lukáš. „Já a celý můj management budeme pokračovat v rozvoji a udržení vysoké kvality zdravotní péče v KNL a dokončíme projekt Centra urgentní medicíny“, doplnil Lukáš.
MUDr. Richard Lukáš, PhD. se narodil 27. dubna 1953 v Praze a vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V Krajské nemocnici Liberec,  pracuje od roku 1978, kam nastoupil nejprve na oddělení chirurgie. Od roku 2003 byl primářem Spinální jednotky a od roku 2007 vedl jako přednosta Traumatologicko-ortopedické centrum se Spinální jednotkou. Později působil jako lékařský ředitel, předseda představenstva a v roce 2018 se stal generálním ředitelem.