Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID​-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • děti do věku 12-ti let pouze se svolením ošetřujícího lékaře
  •  návštěva  2 osob je povolena max. na dobu 30 minut.

Po dobu návštěvy musí osoba použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Děti 2-15 let mohou použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, děti do 2 let nemusí mít ochranný prostředek žádný.

Včerejší dozorčí rada Krajské nemocnice Liberec, a.s. na svém zasedání jednomyslně schválila prodloužení mandátu dosavadního předsedy představenstva a generálního ředitele MUDr. Richarda Lukáše, PhD.
„Těší mě,  že dozorčí rada takto jednoznačně vyjádřila MUDr. Lukášovi plnou důvěru a potvrdila spokojenost s tím, jak KNL pracuje a kam se vyvíjí. Přeji Richardu Lukášovi hodně úspěchů, soudržný tým a samozřejmě dobré zdraví“, řekla po hlasování Lena Mlejnková, předsedkyně dozorčí rady KNL.
Mandát na členství v představenstvu je na 3 roky a do pozice předsedy ještě bude muset být představenstvem zvolen.
„Děkuji za důvěru“, prohlásil bezprostředně po své volbě Lukáš. „Já a celý můj management budeme pokračovat v rozvoji a udržení vysoké kvality zdravotní péče v KNL a dokončíme projekt Centra urgentní medicíny“, doplnil Lukáš.
MUDr. Richard Lukáš, PhD. se narodil 27. dubna 1953 v Praze a vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V Krajské nemocnici Liberec,  pracuje od roku 1978, kam nastoupil nejprve na oddělení chirurgie. Od roku 2003 byl primářem Spinální jednotky a od roku 2007 vedl jako přednosta Traumatologicko-ortopedické centrum se Spinální jednotkou. Později působil jako lékařský ředitel, předseda představenstva a v roce 2018 se stal generálním ředitelem.