Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Na liberecké urologii jsme uvedli do provozu nový a velmi kvalitní německý přístroj Dornier Delta III, určený k tzv. LERV metodě. Zakoupen byl za 24,7 mil. z evropských fondů a jedná se o jeden z nejlepších přístrojů na trhu. Byly pro něj upraveny i prostory a vybudována samostatná ovladovna.

Více o metodě a samotném přístroji nám sdělil primář oddělení urologie MUDr. Jan Mečl: „LERV (litotripse extrakorporální rázová vlna) je technologie, která umožňuje rozdrtit močové kaménky v ledvinách a močovodu bez nutnosti použít celkovou anestezii. Rázová vlna pronikne ke kamínku do lidského těla zvenku. Přístroj, který nyní testujeme a léčíme s ním první pacienty, je jediný v Libereckém kraji a umožňuje nám miniinvazivně léčit celou řadu pacientů. Doposud byl na liberecké urologii jednodušší přístroj, nicméně výsledky z této metody máme trvale velmi dobré. Metoda LERV se ale samozřejmě nehodí pro každého pacienta, některé kaménky musíme operovat endoskopicky za použití laseru a dalších moderních technologií, kterými jsme vybaveni. Tento přístroj poslední generace má nicméně pro pacienta celou řadu výhod. Umožňuje lepší zaměřování kaménku, má účinnější rázovou vlnu, zkracuje dobu hospitalizace. I u metody LERV ale zůstává pacient v nemocnici přes noc.“

Během minulého týdne v liberecké nemocnici pobýval i německý technolog, který náš urologický personál školil. Přejeme tedy našim lékařům, ať jim nový přístroj dobře slouží a pacientům, ať je pro ně tato metoda co nejkomfortnější a brzy odcházejí bez potíží domů.